Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Jak czyścić Touch ID w iPhonie 5S

· Wojtek Pietrusiewicz · 13 komentarzy

Jak wielu z Was zapewne wie, przycisk Home w iPhonie 5S to nic innego jak soczewka, pod którą znajduje się wysokiej rozdzielczości skaner naszych linii papilarnych. Wiele osób jednak nie zdaje sobie sprawy z tego, że jak każdy kawałek szkła, którego „palcujemy” na okrągło, brudzi się. Nasze palce zostawiają wszelkiej maści brud, tłuszcz i cholera wie co jeszcze, więc siłą rzeczy trzeba go wyczyścić od czasu do czasu.

Przepis na czysty Touch ID od Apple

Touch ID wipe message iPhone 5SApple radzi czyścić Touch ID za pomocą „bezpyłowej” delikatnej szmatki. Nie wspomina co prawda nic o stosowaniu żadnych płynów, ale podejrzewam, że stosowny zapis pojawi się, gdy wystarczająco dużo ludzi go zaleje.

A clean Touch ID sensor can read your fingerprint more easily. As needed, use a clean, lint-free cloth to wipe off any dirt or debris from the Home button.

Moja metoda

Sam czyszczę Touch ID na na dwa różne sposoby. Pierwszy jest zdecydowanie najprostszy i najbardziej podręczny – praktycznie zawsze mam na sobie bawełnianą koszulkę lub koszulę. Po prostu biorę jej dolną, lewą stronę i przecieram kilkukrotnie czytnik. Druga metoda jest inna – swojego czasu dostałem zestaw do czyszczenia iPhone’ów i iPadów marki Puro czy coś podobnego. W komplecie jest taka delikatna ściereczka jak do czyszczenia okularów oraz płyn, którą powinniśmy ją spryskać (ściereczkę!!!). Jeden psik na zielony materiał i po wyczyszczeniu ekranu z tłuszczów przy okazji zawsze przecieram Touch ID. Jest tylko delikatnie wilgotna, więc nie obawiam się dostania płynu do elektroniki pod spodem.

Smacznego! Hmm… może lepiej jednak nie.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.