Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Apple TV – to już nie hobby

· Wojtek Pietrusiewicz · 1 Comment

W poniedziałek stała się ciekawa rzecz – otóż Apple TV, który dotychczas w Apple Store zalegał pod iPodami, otrzymał własną kategorię, stawiając go na równi z działami Mac, iPod, iPad i iPhone. Na głównej stronie nadal jest w dziale iPod, ale to już może być tylko kwestia czasu.

Steve Jobs powiedział mu, że „rozgryzł temat telewizji”.

Steve Jobs dotychczas nazywał Apple TV ich hobby. To było urządzenie, które chcieli mieć w ofercie, bo sporo osób z niego korzystało, ale nie była to w żadnym wypadku siła napędowa firmy. Kilka dni wcześniej natomiast, pojawiły się przecieki jakoby Apple TV miało pojawić się w nowej odsłonie w pierwszej połowie 2014 roku. Jeśli pamiętacie Waltera Isaacsona, autora biografii Steve’a Jobsa, to zapewne pamiętacie też fakt, iż wspominał o tym, że Steve Jobs powiedział mu, że „rozgryzł temat telewizji”. Od tamtej pory minęło sporo czasu i w zasadzie nic nowego z Cupertino nie ujrzało światła dziennego.

Możemy się oczywiście spodziewać wielu rzeczy. Po pierwsze, może to być takie samo Apple TV, ale ze wsparciem dla kontrolerów MFi (niezależnych lub z iPhonem lub iPadem). Może mieć dodatkowo sklep z aplikacjami. Apple niedawno kupiło izraelską firmę PrimeSense, odpowiedzialną za stworzenie Kinecta dla Microsoftu, chociaż nie spodziewałbym się akurat takiej technologii tak szybko. Ostatnio pojawiła się też informacja, że Apple testuje integrację Apple TV z AirPort Expressem, ponieważ ludzie często potrzebują przy okazji routera, a taki all-in-one ułatwiłby życie.

To urządzenie must-have, tym bardziej że technologia AirPlay jest tak banalnie prosta i przyjemna.

Cóż – ewidentnie będziemy musieli poczekać i zobaczyć co ekipa pod przywództwem Tima Cooka pokaże. Dla mnie to bardzo ważny produkt, bo korzystam z niego codziennie. Nie mam kablówki, ani telewizji satelitarnej, więc często z Żoną wypożyczamy filmy właśnie za pomocą iTunes Store w Apple TV. Do tego dochodzi jeszcze wsparcie dla iCloud oraz zdalne wyświetlanie materiałów z komputera, a od wczoraj doszedł również kanał Red Bull TV. To urządzenie must-have, tym bardziej że technologia AirPlay jest tak banalnie prosta i przyjemna, a Apple TV tak tanie, że aż głupio go nie mieć.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.