Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Brak dźwięku przy tworzeniu pokazów slide’ów w iPhoto ’11

· Wojtek Pietrusiewicz · 6 komentarzy

Dzisiaj, na prośbę mojej lepsze połowy, nastawiłem eksport pokazu slide’ów z naszych zdjęć z Londynu, aby rodzina i znajomi mogli je sobie obejrzeć na telewizorze. Po zakończeniu operacji odpaliłem slideshow na Apple TV, aby potwierdzić, że działa prawidłowo. Tak rzeczywiście było, ale cisza zdominowała salon…

Okazuje się, że nie jestem jedyną osobą, która miała ten problem. W iPhoto działa muzyka przypadająca pod dany theme pokazu slajdów, ale niestety nie gra nic ręcznie dodanego do playlisty z iTunes. Rozwiązanie jest banalne.

Przepis

iTunes organize library

 1. Uruchamiamy iTunes.
 2. W menu klikamy w Plik → Biblioteka → Organizuj bibliotekę… / File → Library → Organize Library…
 3. Wybieramy opcję drugą, mówiącą o reorganizacji naszych biblioteki (na screenie powyższej jest wyszarzona, bo już tę operację przeprowadziłem).
 4. Cieszymy się, że wszytko ponownie działa po przeładowaniu iPhoto.

Smacznego!

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Zbyszek Czapnik

  W iTunes z polskim międzymordziem ta pozycja w menu nazywa się „Uporządkuj bibliotekę” a nie „Organizuj…”.
  Druga opcja jest u mnie „nieklikalna”.

 • Przemas

  Witam. Do jakiego formatu eksportujesz pokaz slajdów z iPhoto? Ja robię to tak: eksport do mp4, 1920×1080, 12000 kb/s. Pozniej wideo wrzucam do iTunes i ide do salonu obejrzeć na Apple TV. Jednak niestety przy routerze nie z serii N bufor trwa strasznie długo. Szukam innego rozwiązania ale oczekuje tez bardzo dobrej jakości pokazu. Moze jakaś inna opcja ?

 • 1080p.

 • Znaczy się że powinno być OK.

 • Za duży bitrate ustawiasz. Maks 8000.

 • Przemas

  Dzięki, zauważyłem właśnie że w nowym iPhoto nie mam wielkiego wyboru, są tylko 3 opcje: 480p, 720p, 1080p. W 1800p jest wideo jest w 4800 kb/s – szczerze mówiąc jakość jest średnio zadowalająca, szczególnie przy przejściach. Szkoda niszczyć przyjemność oglądania.