Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Ukryte tapety z National Geographic i inne w OS X Mavericks

· Wojtek Pietrusiewicz · 13 komentarzy

Serię tapet, które opisuję w tym wpisie pierwszy raz zobaczyłem w screensaverze Apple TV. Tam można niestety ustawić tylko jedno z kilku źródeł pięknych zdjęć – oprócz National Geographic jest ich kilka innych, które również chciałbym, aby przewijały się na moim telewizorze. Okazuje się jednak, że komplet tapet, w tym te z pływającym niedźwiadkiem polarnym, leżą spokojnie ukryte w instalacji Mavericksa.

Lokalizacja

Wszystkie 44 tapety, w rozdzielczości 3200×2000 pikseli, znajdują się w czterech podkatalogach pod następującym adresem:

/Library/Screen Savers/Default Collections/

Aby przełączyć się do tego katalogu, należy:

  1. Uruchomić nowe okno Findera.
  2. Wcisnąć skrót ⇧⌘G.
  3. Wpisać /Library/Screen Savers/Default Collections/ i zatwierdzić Enterem.

Zdjęcia podzielone są na podkatalogi 1-National Geographic2-Aerial3-Cosmos4-Nature Patterns.

Jak dodać te tapety do Preferencji Systemowych

OS X Mavericks Hidden WallpapersW Preferencjach Systemowych → Biurko i Screen Saver można znaleźć wiele tapet od Apple, dołączanych do kolejnych wersji OS X. Ostatnio wrzucałem nawet paczkę tapet z Mavericksa. Ten panel w Preferencjach Systemowych domyślnie wyświetla też zdjęcia z iPhoto, ale możemy tam również dodać własne foldery ze zdjęciami czy grafikami. Sam takowy mam na iMaku, do którego wrzucam ciekawe tapety znalezione w netach.

Mając otwarte okno Findera na ścieżce /Library/Screen Savers/Default Collections/ i Preferencji Systemowych → Biurko i Screen Saver zgodnie z powyższym screenem, wystarczy przenieść po kolei foldery z Findera do odpowiedniego pola. Można oczywiście skopiować zdjęcia w inne miejsce, aby mieć je wszystkie w jednym miejscu.

Smacznego!

via @pawelorzech

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.