Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Toshiba Kirabook — retinowy pecet w cenie MacBooka →

· Wojtek Pietrusiewicz · 6 komentarzy

David Pierce:

(…) it often seems like the Kirabook is bumping up against the ceiling of its performance even with an i7. In normal use, it works perfectly smoothly, but if I was watching a movie, browsing the web, and flipping between Metro and Desktop modes frequently, it would stumble. Not a lot, or often enough to be a problem, but it did stumble. The Kirabook clearly needs all the power it can get, and even now is just quirky enough to give me pause.

The 13-inch MacBook Pro with Retina display had a lot of the same issues, which makes me think there are currently really only two ways for a computer to manage such a high-resolution display: either provide an excess of horsepower like the 15-inch Retina MacBook Pro, or use a much simpler operating system like Chrome OS.

Jeden z pierwszych PC–tów z „Retiną” i charakteryzuje się podobnymi problemami, które opisywałem przy okazji mojej recenzji MacBooka Pro z Retiną w rozmiarze 13″. Niektórzy redaktorzy nie dostrzegają braku tej płynności1, ale nie ja pierwszy o niej piszę. Toshiba wygląda jak Air i jakościowo zdaje się być bardzo solidnym produktem. Szkoda tylko, że trackpad i klawiatura nie są wzorowe.

  1. Oraz często własnej hipokryzji.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

  • Zastanawiam, się czy sensowne jest wprowadzanie matryc o wysokiej rozdzielczości, skoro karty graficzne montowane w nich średnio radzą sobie z wydajnością na takim ekranie. Myślę, że trzeba jeszcze trochę poczekać, aż „retina” się upowszechni. Pomijając zupełnie kwestię ceny, która też (na tą chwilę) jest stanowczo za wysoka.

  • Nowa generacja i5/i7 (Haswell) zmieni tą sytuację, a premiera już niedługo :)

  • Też na to liczę.

  • Nvidia też będzie miała dużo do powiedzenia w tym temacie. Więcej info będzie opublikowane pod koniec miesiąca. I oczywiście mówimy tu o lekkich, cienkich laptopach, a nie krowach dla graczy.

  • sądzę jednak, że przy wydajności grafiki w Haswell’u dodawanie grafiki od Nvidii czy AMD będzie mijało się z celem ze względu na zużycie energii (dodatkowy układ, wydajniejsze chłodzenie, mniej miejsca na baterię, itd.), natomiast powoli nadejdzie chyba era cienkich laptopów (no możnie nie aż tak jak MBA) dla graczy

  • SSebastian

    Który Windows jest gotowy na pracę na ekranie Retina?