Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Plotki o iPhonie 5S z czytnikiem linii papilarnych →

· Wojtek Pietrusiewicz · 7 komentarzy

Chris Ciaccia:

Michael Barrett, chief information security officer of PayPal, hinted that Apple and other smartphone manufacturers are going to incorporate fingerprint readers on their smartphones as part of new way to protect personal information. “It’s widely rumored that a large technology provider in Cupertino, Calif., will come out with a phone later this year that has a fingerprint reader on it,” he said.

This rumor has been around for a while, but it’s the first time we’ve heard an executive at a major company seemingly confirm it. “There is going to be a fingerprint enabled phone on the market later this year,” Barrett said during a keynote address at Interop. “Not just one, multiple.”

Ta informacja ma już blisko 48 godzin i większość plotek zazwyczaj pomijam. Ta jest jednak o tyle ciekawa, że nie pochodzi od kolejnego analityka, tylko od faceta pracującego na wyższych stanowiskach PayPala. Wątpię, aby miał on jakikolwiek wgląd w to co dzieje się w Apple, ale nie ukrywam, że pomysł na integrację czytnika linii papilarnych jest niezwykle interesujący. Miałem takowy w swoim Thinkpadzie – trzeba było przeciągnąć po nim palcem. To nie było rozwiązane tak jak w filmach, gdzie wystarczy przyłożyć palucha do płaskiej powierzchnii. Jeśli Apple zdecyduje się na to rozwiązanie, a niedawno przecież kupili firmę AuthenTec, która specjalizuje się w tej dziedzinie, to bardzo ciekawy jestem jego implementacji. Może fizyczny przycisk Home zostanie zastąpiony dotykowym odpowiednikiem, który równocześnie będzie potwierdzał naszą tożsamość i odblokowywał automatycznie telefon?

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.