Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Apple miał większy zysk operacyjny na Makach w Q4 2012 niż pięciu „najlepszych” producentów razem wziętych →

· Wojtek Pietrusiewicz · 4 komentarze

Horace Dediu:

The real problem for the PC vendors is not that they have such low margins–they’ve had low margins for decades. It’s that the volumes which “made up for” low margins are disappearing. Apple is not immune to a gradual erosion of Mac volumes, but they have positioned themselves for growth with devices and content commerce and services. They have essentially “escaped” PCs and indeed caused the need to escape in the first place.

Apple się kończy. Prawda?

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

  • MDW2

    Fajnie. Ale w związku z tym mogliby trochę zejść z cen. Pewnie znacznie więcej osób przesiadłoby się wtedy na platformy applowe. Ceny applowego sprzętu naprawdę potrafią być barierą nie do przeskoczenia dla niektórych potencjalnych klientów.

  • Taka była polityka firm produkujących komputery PC. Zobacz gdzie są teraz. Jeśli nie będzie popytu to zejdą.

  • MDW2

    No tak, to prawda. Ale trochę z cenami jednak mogliby zejść. Nie muszą brać udziału w wyścigu cenowym z PC- firmami. Po ostatniej obniżce cen Maków korona z głowy im nie spadła. :) Liczę na podobną obniżkę cen sprzętu nieretinowego. No, może jeszcze trochę większą. Naprawdę są ludzie, którzy nienawidzą windowsowo-pecetowej filozofii i są bardzo kompatybilni z wizją Apple ale liczą każdy grosz i kupno raz na 6-7 lat Maka to wydarzenie takie jak dla innych kupno nowego samochodu czy mieszkania/domu.

  • jamirq

    aby to ocenic poprawnie nalezy miec rozpisane skladowe zysku op.