Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Screen Traveler – policz ile kilometrów robisz swoim kursorem

· Wojtek Pietrusiewicz · 7 komentarzy

Screen Traveler to prosty programik autorstwa Pejota i Yappco, który zlicza drogę pokonaną przez nasz kursor. Czy to ważna aplikacja, krytyczna dla działania systemu? Nope. Czy te informacje przydadzą się nam do czegokolwiek? Zdecydowanie nie. Więc dlaczego mi się podoba?

Screen Traveler

Screen Traveler to prościutki menulet, który siedzi sobie w pasku i nikomu nie przeszkadza … no może osobom z mniejszymi ekranami, ale oni zawsze mają Bartender. Pokazuje, w obecnej wersji, całkiem podstawowe informacje: dystans pokonany kursorem w kilometrach, informuje ile razy okrążyliśmy Ziemię i przy okazji widać, że nadal mam daleko do Księżyca. Poza tym pozostają nam jeszcze dwie opcje – podłączenie się do Facebooka oraz opcja, dzięki którego program uruchamia się automatycznie z systemem. Nie zdecydowałem się włączać tego pierwszego, bo nie chcę spamować swojej tablicy zdobywanymi „badge’ami”, ale jest taka możliwość.

Pejot poinformował mnie, że w planach jest rozbudowanie statystyk (kto nie lubi statystyk?!) oraz parę bliżej nieokreślonych rzeczy. Brakuje mi możliwości tweetnięcia wyniku – followersi na pewno będą zadowoleni z tego faktu. Screen Traveler kosztuje €0,89, więc niewiele. Czy warto go kupować? Pewnie! Szkoda tylko, że nie potrafi tych wartości przełożyć na bieganie – zdecydowanie wolałbym, żeby te statystyki dotyczyły czynności wymagających ruszenia tyłka z krzesła.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.