Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Screen Traveler – policz ile kilometrów robisz swoim kursorem

· Wojtek Pietrusiewicz · 7 komentarzy

Screen Traveler to prosty programik autorstwa Pejota i Yappco, który zlicza drogę pokonaną przez nasz kursor. Czy to ważna aplikacja, krytyczna dla działania systemu? Nope. Czy te informacje przydadzą się nam do czegokolwiek? Zdecydowanie nie. Więc dlaczego mi się podoba?

Screen Traveler

Screen Traveler to prościutki menulet, który siedzi sobie w pasku i nikomu nie przeszkadza … no może osobom z mniejszymi ekranami, ale oni zawsze mają Bartender. Pokazuje, w obecnej wersji, całkiem podstawowe informacje: dystans pokonany kursorem w kilometrach, informuje ile razy okrążyliśmy Ziemię i przy okazji widać, że nadal mam daleko do Księżyca. Poza tym pozostają nam jeszcze dwie opcje – podłączenie się do Facebooka oraz opcja, dzięki którego program uruchamia się automatycznie z systemem. Nie zdecydowałem się włączać tego pierwszego, bo nie chcę spamować swojej tablicy zdobywanymi „badge’ami”, ale jest taka możliwość.

Pejot poinformował mnie, że w planach jest rozbudowanie statystyk (kto nie lubi statystyk?!) oraz parę bliżej nieokreślonych rzeczy. Brakuje mi możliwości tweetnięcia wyniku – followersi na pewno będą zadowoleni z tego faktu. Screen Traveler kosztuje €0,89, więc niewiele. Czy warto go kupować? Pewnie! Szkoda tylko, że nie potrafi tych wartości przełożyć na bieganie – zdecydowanie wolałbym, żeby te statystyki dotyczyły czynności wymagających ruszenia tyłka z krzesła.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Przypomniało mi to o Project Dolphin i BeWeS MouseTracker. W obu tych projektach dane od użytkowników były zbierane na serwerze, generowane były statystyki, ludzie mogli się łączyć w teamy. Kompletnie bezsensowna i bezużyteczna zabawa, ale ile radości było z wyprzedzenia drużyny Niemiec w ilości kilometrów zrobionych myszą po stole… ;)

 • A to tego nie znałem. :D

 • Czy program potrafi rozdzielić „szuranie” na kategorie takie jak FB, iTunes, itd?

  Istny amazing, jest to pod Windows?

 • Nie ma i nie wiem czy będzie. Podpytaj ew. @pejot na Twitterze. Nie ma – tylko Mac.

 • DeTonator

  Kupiłem, zainstalowałem. Przy próbie uruchomienia wyskakuje błąd „nie można otworzyć programu „screen traveler.app. Błąd -1712” Restartowałem maka, zainstalowałem program ponownie nic nie uległo poprawie. Jakieś pomysły co dalej ?

 • Napisz do supportu lub @pejot na Twitterze.

  Wojtek

 • BGN

  Znajdziesz na Windę spokojnie takich programów sporo. Sam takowego parę lat temu używałem.