Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Zegarek COOKOO to najlepszy dotychczasowy tego typu projekt →

· Wojtek Pietrusiewicz · 8 komentarzy

Arnold Kim:

ConnecteDevice today announced the worldwide launch of their COOKOO watch which also begin life as life as a KickStarter project (…) The company describes the watch as a designer watch that combines analog movement with a connected digital display. By using a freely available app, users can pick and choose which notifications that appear on their watch.

Czytałem sporo o nim jeszcze wczoraj wieczorem przed snem. Absolutnie genialny pomysł, dzięki któremu otrzymujemy normalny zegarek, który dodatkowo ma funkcje wyświetlania powiadomień z naszego telefonu. Komunikuje się za pomocą Bluetooth Smart1, który wymaga bardzo mało energii, dzięki czemu sam COOKOO ma pracować około roku czasu na zwykłej pastylce. Podstawowa funkcjonalność jest całkiem spora, a będzie jej więcej. Koniecznie zobaczcie film pod źródłem.

 1. Bluetooth 4.0.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Mimo znacznie mniejszej ilości funkcji ten projekt od samego początku podobał mi się o wiele bardziej niż Pebble, który jest po prostu paskudny. Oba te zegarki mają jednak jedną zasadniczą wadę: nie wyświetlają powiadomień o SMSach i e-mailach (przynajmniej w połączeniu z iPhone). Ja wiem, że to nie jest wina zegarka, tylko telefonu (a raczej iOSa), ale mimo wszystko dla mnie to spora wada (znacznie częściej zdarza mi się przegapić SMSa niż połączenie telefoniczne).

 • Pebble to inna liga. Gorsza. Słuszna uwaga co do SMSów, chociaż to akurat rzadko mi się zdarza.

 • tomgru

  Dlatego lepszym rozwiązaniem wg mnie jest gshock gb-6900…

 • Czy coś jest „paskudne”, to kwestia gustu. Dla mnie CooKoo jest trochę za gruby. Poza tym, nawet w moim Casio Twincept z przed 10 lat, można było na wyświetlaczu wbudowanym w „szybkę” wyświetlić napisy, nr. tel, email itp. a tu tylko same ikonki. Najfajniejsze jest powiadamianie, że zapomniałeś telefonu :)

 • Zegarek jako taki jest OK, ale sposób wyświetlania powiadomień zalatuje latami 90-tymi ubiegłego wieku. ;)

 • Hmm srebrny czy czarny, ciezka decyzja ;)

  Nadal sporo mu brak do mojego zegarka SE MBW 150, ktory mimo, ze ma swoje lata mozna laczyc z najnowszymi SE.

  Zastanawiam sie wiec, czy warto czekac na cos co dorowna zegarkowi SE, czy cookoo to wszystko na co mozemy liczyc w najblizszym czasie?

 • W filmie na kickstarterze tworcy Pebble twierdza, ze wyswietla SMS…

  Jesli chodzi o funkcjonalnosc to rzeczywiscie Pebble zostawia konkurencje daleko w tyle. Niestety fakt, ze jest tak paskudny przekresla go dla mnie. Jesli chodzi o wyglad to Citizen zaprezentowal ciekawy produkt Citizen Eco-Drive Proximity. Tylko tu znow brak funkcjonalnosci i cena troche powala :( Nadal czekam na odpowiednik MBW150 od SE – to byl zegarek prawie idealny :)

 • Rzeczywiście, Pebble obsługuje powiadomienia o SMSach. W takim razie nie rozumiem dlaczego COOKOO tego nie robi…