Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Google buduje własny zegarek; inteligentny zegarek →

· Wojtek Pietrusiewicz · 11 komentarzy

Zach Epstein:

The Financial Times on Thursday evening cited a single unnamed source in claiming that Google has a smartwatch in development. The company’s Android team is reported spearheading the project, which will apparently yield a smartphone companion similar to Samsung and Apple’s efforts rather than a connected device. No launch timing or additional details about the device were reported.

Powiem więcej – każdy zastanawia się obecnie jak zbudować zegarek, który się sprzeda. Wystarczyło, że poszła plotka, że Apple takowy tworzy.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • a ty znowu, że konkurencja nie wyżyje jeśli nie skopiuje apple. wszyscy muszą robić to co apple. Przecież o smart watchach słyszy się już od bardzo dawna. Trend istniał długo przed plotkami o jabłkowym zegarku, jednak dopiero teraz zacząłeś zwracać większą uwagę na te doniesienia. Kupujesz nowe auto i nagle zauważasz, że wszyscy w mieście mają takie auto. Kupili bo masz takie samo? Nie. mieli je od dawna, a ty po tego nie widziałeś. Poza tym bądź racjonalny. Jak maja zdążyć wydać go równo z Apple jeśli zaczęli dopiero po usłyszeniu plotki?

 • Pamiętasz historię iPoda? Też nie był pierwszy. Inteligentne zegarki – w dużym cudzysłowiu – są od lat. Zauważyłeś że media podjęły temat dopiero niedawno? A wiesz co będzie najśmieszniejsze? Jak okaże się że Apple wcale nie robi zegarka. :-)

 • Marcin Dmochowski

  Zaczęło się od inteligentnych zegarków na kickstarterze. Gdzieś w międzyczasie ludzie zaczęli iPody wsadzać w kopertę. Potem Sony zrobiło swój. Dopiero potem ruszyła lawina spekulacji, więc już nie przesadzajmy z tym, że każdy zaczął się nad swoim zastanawiać po tym jak poszła plotka, że Apple robi swój.

 • Oj wcześniej niż Kickstarter. Kilkanaście lat wcześniej.

 • Marcin Dmochowski

  Tamte były „półinteligentne” bo technologia niedomagała :P

 • Obawiam się że dzisiaj też jest za mało rozwinięta.

 • Marcin Dmochowski

  Jedynie ta od baterii

 • Wcale nie tylko. Długi temat ale dzisiaj zegarek nie zastąpi telefonu.

 • Marcin Dmochowski

  Telefon jak najbardziej zastąpi. Smartfona – niekoniecznie (a już na pewno nie tego 5 calowego). Dlatego kierunek aktualnie obierany to uzupełnienie niektórych funkcji, bądź wyciągnięcie ich z kieszeni na rękę.

 • Jakoś nie widzę ludzi gadajacych do zegarków …

 • Czy media podjęły temat zegarków niedawno? I tak i nie. Temat obecnie stał się bardziej interesujący dla ludzi, którzy nie mają zielonego pojęcia o technologii, bo Apple. Jedno z czym mogę się zgodzić to to, że zegarek Apple stał się modny jeszcze przed ogłoszeniem jego istnienia. Żadna inna marka nie ma tak licznego grona fanboy’ów. Nawet jeśli go nie robili to teraz już muszą. Plotki zdecydowanie mają moc sprawczą :).