Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Serwer WWW i PHP na Raspberry Pi →

· Wojtek Pietrusiewicz · 7 komentarzy

Błażej Faliszek:

Jeśli zajmujecie się robieniem stron lub serwisów internetowych, albo zwyczajnie chcecie się nauczyć HTML’a lub CSS’a, przyda się nam prosty serwer WWW. Można go z powodzeniem uruchomić na waszym obecnym komputerze, ale możemy też wykorzystać Raspberry Pi. Wiadomo, że RPi nie ma bardzo dużej mocy obliczeniowej, więc nikt na nim nie będzie hostował dużego serwisu internetowego, ale do testów i nauki nadaje się idealnie.

To jedno z fajniejszych zastosowań Raspberry Pi.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Jeśli ktoś ma rpi i nie wie co z nim zrobić to na pewno.

  Pozostali mogą użyć: python -m SimpleHTTPServer :)

 • SSebastian

  Łatwiej i lepiej w tym przypadku postawić serwer WWW, na kompie na którym pracujemy niż sobie komplikować sprawę z RaspberryPI i dedykowanym serwerem.
  Pisanie o Apple idzie Ci dobrze, jak wchodzisz na inne podwórka to brakuje Ci wyobraźni albo/i doświadczenia żeby mieć inne spojrzenie.

 • Czekaj, to nie może mi się podobać pomysł na serwer na RPi? Oj przepraszam bardzo.

 • SSebastian

  Może Ci się podobać, co nie oznacza, że w zastosowaniu które podałeś jest to najlepsze rozwiązanie. Samo postawienie serwera WWW na Linuxie jest fajna nauką i jak najbardziej można się tego nauczyć wykorzystując RPi. Zaczynając naukę HTML czy CSS instalacja serwera WWW na RPi może być zbyt trudna, albo może pochłonąć zbyt wiele czasu który powinien być wykorzystany na zadanie właściwe (nauka HTML i/lub CSS). Po prostu moim zdaniem nie jest to odpowiedni dobór narzędzia/środowiska do założonego celu.

  Drażliwy ostatnio jesteś ;)

 • Bo przedstawiasz mi kontr-argumenty do argumentów, ktorych nawet nie przedstawiłem. Zakładasz też sytuację, że to ma być do nauki.

 • SSebastian

  Założyłem, stwierdziłem, że cytat z tekstu Błażeja i komentarz do cytatu zgadzają się z Twoją opinią

 • Jack_Frost_Tost

  Proponuję wydać 40zł na rok i kupić sobie serwer www porządny np. w http://www.webd.pl