Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Najlepszy all-in-one PC to nadal iMac, pomimo braku dotyku →

· Wojtek Pietrusiewicz · 4 komentarze

Sean Hollister:

When I began testing Windows 8 all-in-one computers, I made a vow: I would make a good-faith attempt to try using each one solely with the touchscreen, instead of combining touchscreen with mouse and keyboard. I quickly found out that it was an impossible task, because neither the computers nor the operating system were designed for one another with that in mind. Here’s why:

When the diagonal size of your screen is 24 or 27 inches, you have to pull your finger across a lot of very tacky glass in order to get to your destination. If your finger doesn’t glide, it doesn’t work well, so things like dragging and dropping files, snapping apps to either side, or closing an app by swiping from the top to the bottom of the screen become extremely difficult.

Pierwszy problem to sam system operacyjny – nie wyobrażam sobie jak pracować z dotykiem na tak dużej powierzchnii. To wszystko są duże monitory, które trzymamy w sporej odległości od oczu, więc albo będziemy musieli co chwilę odsuwać klawiaturę i myszkę, aby komputer przysunąć bliżej, albo obsługiwać go wyciągniętą ręką. A może po prostu wygodniej byłoby olać funkcję dotyku i używać jak normalnego komputera?

Sean porusza wiele interesujących kwestii, więc koniecznie przeczytajcie cały artykuł, ale jego pytanie na koniec jest bezcenne:

The question is, if you’re willing to spend that much on an all-in-one computer, would you be better off spending that money on a higher-specced iMac and forgoing the touchscreen for now?

Szkoda tylko, że iMac 21.5″ obecnie jest wyposażany w HDD o prędkości obrotowej nędznych 5400 rpm. To dla mnie ogromna wada, chociaż mniej wymagający użytkownicy zapewne niczego nie zauważą. Na szczęście jest możliwość wyposażenia go w SSD lub Fusion Drive, ale znowu – brak możliwości wyboru np. 256 GB SSD jest denerwujący. W modelu 27″ jest trochę lepiej, bo dyski mają 7200 rpm, ale nie zmienia to faktu, że również jest brak możliwości dobrania sobie przykładowo 256 GB SSD + 3 TB HDD. Mamy tylko Fusion Drive (128 + 1 lub 3 TB), który mnie średnio interesuje.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.