Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Tak się ściąga kliki →

· Wojtek Pietrusiewicz · 17 komentarzy

Tytuł najnowszego wpisu Konrada Kozłowskiego na AntyWebie …

iPad mini to najbardziej kompromisowe urządzenie w historii Apple

… sugeruje, że redaktor ma bardzo solidne i wyrobione zdanie o tym produkcie. Korzystał z niego przynajmniej przez tydzień w zróżnicowanych warunkach i sytuacjach, w codziennych pracach i przyjemnościach. Tymczasem okazuje się, że…

Miałem wczoraj okazję odwiedzić lubelski sklep iVico, który jest autoryzowanym resellerem produktów Apple i spędzić kilkanaście minut z iPadem mini.

Gratuluję. Mam nadzieję, że Grzesiek ogarnie swoich podwładnych zanim rozpieprzą mu ten kiosk.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Może warto zmienić nazwę na HejtoweABC ? :)

 • ostatnie zdanie rlz :)

 • Raczej *WebFobia.

 • AntySpiders :P

 • Maciej Czechowski

  Filmweb też nie lubisz ? ;)

 • mef

  Łatwiej pisać czepliwe teksty na kilka linijek, niż stworzyć coś poważnego.

 • No tak, bo CAŁE MakoweABC to nic. iMagazine to też nic. No i Nadgryzieni to też nic poważnego. Ale masz rację, łatwiej zwrócić komuś głupią uwagę, niż stworzyć cokolwiek.

 • Ty przecież też nic nie stworzyłeś – co tam Małe Filmidło czy wszystko inne. Tylko wysysasz sam z siebie krew, Ty wampirze Ty. ;-)

 • Nie czytam. :)

 • mef

  Kiedyś tego było tutaj mniej, dłuższe teksty, więcej czytania a mniej czepiania. Teraz to taki generator linków na zasadzie ‚z kim się zgadzam to wkleję, a z kim się nie zgadzam to się dopierdolę w kilku linijkach’. Profil się zmienił, według mnie, na gorsze.
  A to, że takie coś jest prostsze, jest stwierdzeniem faktu. Nic więcej w tamtym zdaniu nie napisałem.

  Inna sprawa, że w tekstach Moridina też są czasem błędy, tylko blogi z ‚web’ w nazwie zajmują się sobą (nawet jeśli często głupio i pudelkowo), a nie ich wytykaniem.

 • Uogólniasz. Jak chcesz czytać artykuły to zapraszam do iMaga gdzie trafiają moje dłuższe teksty. W dziale „Artykuły” na górze też coś czasem się trafi. Rozumiem i akceptuję, że taka forma może Ci nie odpowiadać.

  Oczywiście, że są błędy – każdy z nas jest tylko człowiekiem. Nie zmienia to faktu, że nie ma to absolutnie nic wspólnego z powyższym.

 • Kiedyś były dwa oddzielne adresy; MakoweABC i blog.moridin.pl (czy jak on się tam nazywał :P ) później jednak zostały połączone w jedno, gdzie teraz jesteś. Poza tym to jest blog, tu się pisze to co się chce. Wojtek na nim nie zarabia nie ma tu „obowiązku” pisania treści poważnych czy nie. Blogi „z web w nazwie” dostają kasę za to o czym piszą (nie bierz tego dosłownie).

  Co do błędów, to każdemu się one zdarzają, byle nie za często i żeby nie były to głównie błędy merytoryczne. O ile mogę jakoś wybaczyć błędy ortograficzne czy stylistyczne (każdy je popełnia, z różnych powodów) o tyle merytorycznych nie znoszę. A tak się składa, że Wojtek zazwyczaj pisze z sensem. Nie zawsze się z nim zgadzam, ale przynajmniej potrafi swoje zdanie (nawet w takim powyższym wytykaniu) uargumentować.

  A jak chcesz czytać jego rzetelne notki, artykuły czy testy to zapraszamy do iMagazine (zarówno na stronę jak i do numeru).

 • Piotr Kusio

  iVico ostatnio im dostarcza sprzęt do testowania (iPoda nano), więc zapewne dla wszystkich (tj. AW i dystrybutora) jest lepiej. żeby powstało więcej tekstów z nazwą „autoryzowanego resellera” w treści.

 • Z tego co już pisałeś to poblokowałeś prawie wszystkie serwisy i usunąłeś z RSS bo cię coś tam strasznie zbulwersowało, a jednak cały czas tam wchodzisz, wyszukujesz i hejtujesz.

  A swoją drogą to na iMagazine niedawno ukazała się „recenzja” iPhona (http://imagazine.pl/2012/11/07/iphone-5-recenzja/) którą napisałeś nie mając telefonu w ręku.

 • Naucz się może najpierw czytać ze zrozumieniem.

 • Czasem trzeba komuś pojechać, może zaczną bardziej się starać… bo to się ostatnio dzieje, to już nawet nie jest śmieszne.
  Gość ma „3 sekundy” produkt w ręce i już wszystko wie na ten temat… czy porównują jakość telefonów ze zdjęć: gsmManiak. Zaraz będzie coś w stylu: wyobrażam sobie że nowy iPhone 6 co wyjdzie w 2013 będzie do bani i wystawiam mu ocenę 2 na 5 – miałem wizję.

  Ok.. każdy ma prawo do pisania czego chce i nie muszę tego czytać.
  … ale jednak jak już coś robią dla innych – bo to nie pamiętnik – to powinni się bardziej do tego przyłożyć.
  Ja cenie swój czas i także wkurza mnie, że zaczynam czytać aby czegoś się dowiedzieć, a w połowie okazuje się: że autor nie ma pojęcia o czym piszę – o tak po prostu chciał sobie coś napisać.