Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Przejściówka Lightning -> 30-pin Dock nie jest przeźroczysta?

· Wojtek Pietrusiewicz · 0 comments

Norbert Cała:

Jak możemy przeczytać na www.tuaw.com przejściówka nie jest „przezroczysta” czyli nie każde urządzenie ze starym złączem Dock wpięte za pomocą niej do iPhone 5 będzie działało. Testowano to min. na Applowym czytniku kart SD, złączu USB, adapterze wyświetlającym obraz przez HDMI oraz VGA i nie działały! Były też problemy z wpięciem do samochodowego systemu audio oraz działaniem urządzenia do pomiaru ciśnienia krwi ze złączem Dock.

Uaktualnienie oryginalnego artykułu na TUAW z kolei mówi, że …

Update: Commenters are having much better results than Stanfill with their adapters, especially with the Withing monitor. Some of his items were tested off-label and were not meant for use with the iPhone.

Za tą cenę, ta przejściówka powinna wspierać absolutnie wszystkich certyfikowane przez Apple akcesoria, czyli poza paroma chińskimi tandetami dotyczy to w zasadzie wszystkiego. Mam nadzieję, że wkrótce będziemy mogli podobne testy przeprowadzić na naszych urządzeniach, w których Norbi prawdopodobnie będzie przodował. Apple zabezpieczyło się jednak jednym małym słówem:

Przejściówka umożliwia podłączenie do urządzeń ze złączem Lightning wielu 30-stykowych akcesoriów.* Obsługuje funkcję odtwarzania analogowego sygnału audio, audio USB, a także funkcje synchronizacji i ładowania baterii. Nie obsługuje funkcji odtwarzania sygnału wideo.

„Wielu”. Ech …

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.