Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

iPad 3 z Apple A6 i Lightning na jesień? →

· Wojtek Pietrusiewicz · 6 komentarzy

Rene Ritchie:

Today MacRumors reported a developer had started seeing iPad 3,6 show in his or her app analytics, and what’s more, it appeared to be running an iPhone 5-class, ARM v7s-based, Apple A6 custom system-on-a-chip.

Rene spekuluje, że jeszcze w tym roku zostanie zaprezentowana kolejna rewizja iPada 3, którego Apple wyposaży w Lightning oraz nowy SoC – Apple A6 – który debiutował w iPhone 5. Do kompletu zawitałby również nowy chip LTE. Dodatkowo, z jego donosów wynika, że poprawiona rewizja jest gotowa do wejścia do sklepów i zostanie po cichu wprowadzona, aby nie złościć obecnych właścicieli nowego iPada.

To wszystko brzmi nieprawdopodobnie tym bardziej, że na wiosnę spodziewany jest iPad 4. Dodatkowo, Apple A6 ma słabszy układ graficzny w porównaniu z A5X. Z drugiej strony, źródła Rene w tym roku są niesamowicie precyzyjne …

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • iPad 3 jest jeszcze na czasie i dobrze się sprzedaje, nie ma sensu teraz robić nowej rev.

 • Leesiuu

  A6X w nowym ipadzie na wiosne bedzie :-) teraz po co ulepszac cos dobrego? :)

 • emigrant

  Ten iPad z A6 to pewnie nic innego jak iPad mini czy jak go zwał IMHO, który na dniach albo tygodniach wejdzie do sprzedaży a Całka będzie jadł trawę z ogrodu bo obiecał ;P.

  Co do SoC A6 to oni w każdym momencie mogą go modyfikować, w końcu ich produkt, mają na to licencje itd. Dodadzą 1 rdzeń i będzie 4-rdzeniowy GPU w SoC. Albo jeszcze inaczej, skoro mini ma być w miarę tani to A6 jeszcze bardziej okroją. A6 to niższy proces tech, więc układ powinien być tańszy w produkcji niż stary A5.

 • Apple A6 z czterordzeniową grafiką i już masz układ nawet 2x wydajniejszy od obecnego A5X. A5X to przecież Chip z przed roku który ma czterordzeniową grafikę ale przez Retinę jest nadal iPadem 2 pod względem wydajności.
  Myśle ze może tak się stać, bo dziś dostaniemy Lightning i A6X, a iPad 4 może otrzymać całkiem nowy układ z grwfiką Rogue i Quad-Core Cortex A-15, a skok wydajnościowy będzie porównywalny z tym kiedy iPad 2 zastąpił pierwszą wersję.
  Pewnie w iOS 7 dostaniemy Open GL|ES 3.0, a gry oparte o Unreal Engine 3 będą wyglądać jak te z Xboxa 360.

 • Ja tam się w 100% zgadzam z Rene Ritchie oczywiście iPada mini nie będzie

 • Coś czuje że pójdą taką drogą.