Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Produkcja iPada 7.85″ ma wynieść 4 miliony urządzeń miesięcznie we wrześniu

· Wojtek Pietrusiewicz · 10 komentarzy

Digitimes donosi, że produkcja iPada 7.85″, tak zwanego „mini”, ma wynieść 4 miliony sztuk miesięcznie już w przyszłym miesiącu.

Supply volume of Apple’s 7.85-inch iPad is estimated to reach four million units per month starting in September in order to prepare for demand from year-end holidays, according to sources from the upstream supply chain.

Jeśli to okaże się prawdą, a Digitimes akurat nie słynie ze sprawdzalności swoich źródeł, to wygląda na to, że Apple agresywnie przygotowuje się do sezonu zakupowego. Produkcja rzekomo ruszyła już w czerwcu, w którym to dostarczono kilkaset tysięcy sztuk.

Spodziewa się, że iPad 7.85″ będzie miał ekran o rozdzielczości 1024×768. Osobiście jednak ciężko mi w to uwierzyć – po prostu patrząc na kierunek rozwoju autentycznie zdziwiłbym się gdyby Apple zdecydowało się na nie stosowanie Retiny. Powodem ekranu niskiej rozdzielczości może być cena, która spodziewana jest w rejonie $200-300. Z drugiej jednak strony, mogliby wziąć technologię ekranu z iPoda touch, który również ma Retinę i zastosować ją w małym iPadzie. Ekrany w iPodach nie są typu IPS i są wyraźnie gorsze niż te w iPhone 4/4S, ale zapewne są tańsze.

Oczywiście są też tacy, którzy twierdzą, że iPada 7.85″ w ogóle nie będzie. Zastanawiające jest jedno – o ile jest mnóstwo wycieków dotyczących nowego iPhone’a, nie mamy żadnych zdjęć komponentów, z których miałby się składać nowy iPad.

Zdjęcie: iMore.com

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Dlaczego ktokolwiek jeszcze traktuje doniesienia Digi serio?

 • Bo źródła w „supply chain” mają często dobre, ale kompletnie nie wiedzą kiedy te rzeczy się spełnią.

 • erub

  Ja mam iPad 2 ale jak wyjdzie mini iPad to kupię go dla mojej połówki.

  http://zawszeotelefonach.blogspot.com/

 • MichalQubus

  Jeżeli nowy iP5 będzie wyglądał tak jak na prezentowanych zdjęciach, które rzekomo wyciekły a iPad mini okaże się prawdą, to zostaje przy 4S i biorę Mini :)

 • Piotr Bielaska
 • 1024x 768 byłoby połową obecnego ipada, a to za mało. Wydaje mi się, że może to być 1536×1152 wtedy miałoby to sens bo cena spadłaby znacząco. Jakość ekranu nie uległaby zmianie, a z amazonem trzeba walczyć zanim rozpleni się na rynku. Coraz bardziej wydaje się prawdopodobne ze jednak 3/4 iPada bedzie na rynku. Z drugiej strony, co Apple miałoby zaproponować jako kolejny nowy iPad. Oprócz większej ilości pamięci, chyba nic znaczącego.

 • Może być tylko 1024×768 (nie Retina) lub 2048×1536 (Retina). W innym przypadku mnożnik nie jest liczbą całkowitą.

 • Moim zdaniem to będzie nowe urządzenie z nowym ekranem i z nowymi interfejsami programów. Inaczej trzeba będzie piłować palce.

 • Przy 7.85″ rozmiar elementów na ekranie będzie taki sam jak w iPhone.

 • baofu422

  tinyurl.com/cyk9xz2
  .