Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Produkcja iPada 7.85″ ma wynieść 4 miliony urządzeń miesięcznie we wrześniu

· Wojtek Pietrusiewicz · 10 komentarzy

Digitimes donosi, że produkcja iPada 7.85″, tak zwanego „mini”, ma wynieść 4 miliony sztuk miesięcznie już w przyszłym miesiącu.

Supply volume of Apple’s 7.85-inch iPad is estimated to reach four million units per month starting in September in order to prepare for demand from year-end holidays, according to sources from the upstream supply chain.

Jeśli to okaże się prawdą, a Digitimes akurat nie słynie ze sprawdzalności swoich źródeł, to wygląda na to, że Apple agresywnie przygotowuje się do sezonu zakupowego. Produkcja rzekomo ruszyła już w czerwcu, w którym to dostarczono kilkaset tysięcy sztuk.

Spodziewa się, że iPad 7.85″ będzie miał ekran o rozdzielczości 1024×768. Osobiście jednak ciężko mi w to uwierzyć – po prostu patrząc na kierunek rozwoju autentycznie zdziwiłbym się gdyby Apple zdecydowało się na nie stosowanie Retiny. Powodem ekranu niskiej rozdzielczości może być cena, która spodziewana jest w rejonie $200-300. Z drugiej jednak strony, mogliby wziąć technologię ekranu z iPoda touch, który również ma Retinę i zastosować ją w małym iPadzie. Ekrany w iPodach nie są typu IPS i są wyraźnie gorsze niż te w iPhone 4/4S, ale zapewne są tańsze.

Oczywiście są też tacy, którzy twierdzą, że iPada 7.85″ w ogóle nie będzie. Zastanawiające jest jedno – o ile jest mnóstwo wycieków dotyczących nowego iPhone’a, nie mamy żadnych zdjęć komponentów, z których miałby się składać nowy iPad.

Zdjęcie: iMore.com

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.