Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Hack pozwalający dokonywać in-app purchases za darmo →

· Wojtek Pietrusiewicz · 3 komentarze

Lex Friedman:

A hack that lets iOS users trick the App Store into giving them in-app purchases for free has gone public, potentially costing app makers revenue and causing Apple a major headache.

Lex dosyć szczegółowo opisuje hack opracowany przez Alexeya Borodina, który pozwala na obejście zabezpieczeń iOS i jednocześnie korzystać z wbudowanych w aplikacje mikropłatności1 bez obciążania naszych kart kredytowych. Jailbreak nie jest oczywiście potrzebny. Alexey postanowił w ten sposób oprotestować grę, w którą namiętnie gra. Zarzuca jej twórcy żądanie pieniędzy na każdym kroku właśnie poprzez in-app purchases. Tak się jednak nie powinno robić – jak chcecie cokolwiek bojkotować to po prostu przestańcie tego używać.

Zanim ucieszycie się i zaczniecie próbować skorzystać z tego hacka to ostrzegę Was przed jednym: wszystko idzie przez server Alexeya, a on to wszystko rejestruje, więc jeśli nie chcecie, aby jakiekolwiek Wasze dane wpadły w jego ręce, to dajcie sobie spokój.

Apple w międzyczasie wydało w tej sprawie oświadczenie:

The security of the App Store is incredibly important to us and the developer community. We take reports of fraudulent activity very seriously and we are investigating.

  1. Ale nie wszystkie.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.