Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Wunderkit — beta ruszyła

· Wojtek Pietrusiewicz · 6 komentarzy

Ruszyła beta Wunderkit, którę tworzą ludzie stojący za Wunderlist. Na „dzień dobry” użytkownicy, którzy do niej przystąpią, otryzmują profil Pro — jego ważność wygasa po 90 dniach. Nie wiadomo jeszcze ile będzie kosztowało „członkostwo”, ale profile automatycznie zmienią się na tryb darmowy i żadne informacje nie zostaną utracone — tak zapewniają twórcy.

Sam interfejs jest bardzo interesujący, chociaż pewne rzeczy wydają się być dosyć zagmatwane. Oprócz swojego profilu, możemy zakładać tzw. „workspaces”, np. „Nadgryzieni.” Do takiego projektu następnie zapraszamy członków, a sam profil może zostać upubliczniony, aby fani mogli śledzić co się dzieje. Oczywiście członkowie mogą pisać wiadomości publiczne jak i prywatne. Niestety sam proces dodawania członków jest dla mnie zupełnie niezrozumiały. Powiadomienia też nie działają tak jak powinny. Najbardziej denerwują mnie jednak znikające co chwilę ikony z przestrzeni roboczych … Te ostatnie podzielone są na trzy działy — Dashboard, Tasks i Notes. W tym pierwszym dowiadujemy się o wszystkich działaniach z innych działów, wpisach, powiadomieniach i notatkach. Zadania z kolei (Tasks) można przydzielić do poszczególnych osób, które są członkami danego projektu. No i notatki — służą do komponowania dłuższych treści, ponieważ w zadaniach można tylko wstawiać jedno-linijkowe wpisy.

Jestem na razie dosyć sceptycznie nastawiony — trochę za dużo bugów, aby to sprawnie wykorzystywać, ale próby trwają. Potrzebna jest też aplikacja na iPada i iPhone’a — ASAP.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Wojtku, nie hejtuj tak, jak sam zauważyłeś to beta jest dopiero, dziś dali ogólny dostęp dla ludzi, więc będą się zdarzały takie bugi ;) Ale IMO wszystko zmierza w dobrym kierunku i fajnie się zapowiada. Ciekawe, jakie będą ograniczenia na kontach darmowych względem tych premium.

 • Przy pierwszym logowaniu są opisane te różnice. Chciałem szybko to pominąć, ale z tego co zrozumialem ucierpi współpraca z innymi.
  BTW korzystanie na iPhone to tragedia!

 • Heh, to chyba za szybko pominąłem tę sekcję z różnicami ;) Będę musiał ją odnaleźć.

  A jest jakiś klient na iPhone? Czy jakaś web-aplikacja?

 • Na razie tylko dostęp przez www.

 • Łukasz Berliński

  Ja jestem ciekaw kiedy w końcu uaktualnią sam wunderlist dodając zapowiadaną możliwość tworzenia powtarzających się wydarzeń.

  PS gdzie można zdobyć dostęp do bety?

 • Pingback: Wunderkit na iPhone | Makowe ABC()