Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

(Nie)dobrze napisana stopka mailowa

· Wojtek Pietrusiewicz · 3 komentarze

Nie ma to jak dobrze napisana stopka pod treścią maila. Wyobraźcie sobie, że niewyraźny mail po prawej zawiera jedynie dwie linijki tekstu. Reszta to pozdrowienia i podpis. Nie wiem czy to kwestia Maila pod Makiem, ale nie sądzę — pierwszy raz spotykam się z takim przypadkiem.

A teraz wyobraźcie sobie co się dzieje po dwóch-trzech odpowiedziach w cytacie pod spodem …

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Anonim

  Ludzie zapomnieli o netykiecie i sadzą takie bzdury i syfy w stopkach, że aż przykro… To wina korporacyjnych cwaniaków. Od nich się zaczęło ładowanie do stopek wszystkiego co się da, łącznie z informacjami w kilku językach i reklamami.

  A już szczytem debilizmu jest wysyłanie w stopce informacji, że jeśli dostałeś danego maila, ale nie jesteś jego adresatem to masz go nie czytać i skasować, bo inaczej pójdziesz siedzieć. Zawsze odpisuję takim ludziom, że są idiotami… Sorry…

 • Jak sam zwróciłeś uwagę, czasem – jako pracownik firmy – masz mieć ustawioną taką a nie inną stopkę w mailu firmowym jako odgórny prikaz (w korporacjach możesz nawet nie mieć na to fizycznego wpływu, bo konfiguracją poczty zajmuje się jakiś admin więc jedynie wpisujesz treść maila i klikasz „wyślij”).

  A skoro to nie od pracownika zależy, że ma napisane „pójdziesz siedzieć jeśli dostałeś maila przypadkiem”, więc nie ma najmniejszego sensu wyzywać takich osób od idiotów…

 • Anonim

  Dopiero co dostałem właśnie takiego korporacyjnego maila i aż mi mowę odjęło. Dodam tylko, że mail nie posiadał treści jako takiej – pod tym co widać (całość to stopka) było tylko zdjęcie!