Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Wyłącz auto-backup dokumentów w Page, Numbers i Keynote [iWork]

· Wojtek Pietrusiewicz · 1 Comment

iWork pod Lionem ma domyślnie ustawioną przedziwną opcję — automatyczne robienie kopii poprzedniej wersji dokumentu podczas jego zapisywania. Tworzy tym sposobem mnóstwo plików z nazwą typu „Backup of …”, które strasznie śmiecą miejsce ich trzymania. Najdziwniejsze jest to, że pomimo tego faktu, funkcja Versions działa prawidłowo — można powrócić do wcześniejszej wersji pliku bez problemowo z menu Plik.

Funkcję robienie tych nieestetycznych backupów wyłączamy w preferencjach Pages, Numbers i Keynote zgodnie z poniższym obrazkiem (na przykładzie Pages):

Voilá!

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

  • Anonim

    Wydaje się, że faktycznie ów backup to niepotrzebne śmieci. Jednocześnie  w iWorku na Macu brakuje bardzo ważnej funkcji – synchronizacji z icloud a z tego co było mówione na konferencjach o icloud, zrozumiałem, że będzie to pełny automat. A tu na Macu muszę otwierać przeglądarkę, ręcznie wrzucać pliki, a pobierać mogę tylko do folderu pobrane. Jednym słowem taka nieporozumienie kompletna afunkcjonalność. Podobnie jak spłaszczanie wykresów 3d do 2d na iOS.  Robiłem ostatnio fajną prezentację. Jadę pociągiem chcę coś w ostatniej chwili poprawić i… tragedia iOS zmodyfikował parę godzin pracy…Prezentacja nie była już tak fajna jak ją przygotowałem na Macu :-(