Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

10 miesięcy za zabicie psa ze szczególnym okrucieństwem

· Wojtek Pietrusiewicz · 8 komentarzy

Wlekli psa za autem. Zabili go – urwali mu głowę. Dwóm z nich sąd w Nowym Targu wymierzył kary 10 miesięcy więzienia. Trzeciemu – bo kierował autem po pijanemu – 12 miesięcy. By ukarać ich jeszcze surowiej wzywało 140 tys. ludzi.

Oko za oko, ząb za ząb.

Mahatma Gandi Hammurabi

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Bizon

  Za takie bestialstwo powinno być minimum 2 lata więzienia

 • Minimum 10 lat.

 • Pingback: Tweets that mention 10 miesięcy za zabicie psa ze szczególnym okrucieństwem | blog.moridin.pl -- Topsy.com()

 • Marcel Hoffman

  Tylko czy jest gwarancja że tego typu zachowania nie będą przez nich powtarzane po tych miesiącach czy latach odsiadki? Ciężkie obozy pracy nauczyłyby ich życia. A jeżeli nie to zostaje ostatnia opcja.

 • Ale czemu się dziwić? Skoro mordercy ludzi dostają często dwa lata to i tak dobrze że 10 miesięcy dostali. Oczywiście powinni dostać o wiele więcej, ale taka jest niestety rzeczywistość w tym kraju…

  Ja osobiście jestem za tym by za morderstwa ze szczególnym okrócieństwem karać śmiercią. Bo nieby dlaczego taki smieć ma sobie żyć z moich podatków w więzieniu, gdzie ma TV, posiłek, spanie etc.? Zabił, to jego też do piachu. I to nie żadne humanitarne zastrzyki czy coś – niech się pomęczy przed śmiercią trochę, tak jak jego ofiary. Wiem że to może mocne trochę ale jakby ludzie wiedzieli, że czeka ich surowa kara to może by jednak odrobinę pomysleli zanim by coś zrobili.

 • A w ogóle co to znaczy 2 dodatkowe miesiące za jazde po pijaku?! Za jazdę pod wpływem powinno się dożywotnio zabierać prawo jazdy!!

 • Razle

  Drogi Moridinie,
  Mahatma Ghandi mówił ” Oko za oko uczyni tylko cały świat ślepym.”; przytoczony przez Ciebie cytat pochodzi z Pisma Świętego.

  Nie jestem w stanie pojąć, jak w pełni zdrowe psychicznie osoby mogą dopuścić się tak bestialskiego traktowania innej żywej istoty. Niestety prawo jest prawem, często oddzielonym od moralności.

  Nie wiem ile jeszcze musi zmian pokoleniowych nastąpić by zniknęły psy na łancuchach na polskiej wsi, a wszystkie zwierzęta były należycie traktowane. Jednakże patrząc na ilość nienawiści, żółci i zepsucia w ludziach wątpię, aby to nastąpiło w najbliższym czasie.

 • Masz rację to nie Gandhi tylko Hammurabi.