Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Wyślij PDF do iTunes

· Wojtek Pietrusiewicz · 2 komentarze

Prawie równocześnie z pojawieniem się iOS 4 pojawiła się nowsza wersja iBooks, uaktualniona o możliwość czytania PDFów. Nie ma teraz potrzeby płacić za GoodReadery czy inne aplikacje — damowym iBooks sprawdza się znakomicie. Aby uprościć tą czynność, możemy w dialogu drukowania pod OS X dodać bezpośredni link do wysłania czytanego PDF do iTunes — powinno to uprościć całą operację.

Przepis jest dosyć prosty i nie powinień powodować żadnych większych problemów nawet początkującym użytkownikom.

Najpierw w Finderze należy odnaleźć aplikację iTunes, zazwyczaj pod /Applications/iTunes.app. Klikamy na nią prawym przyciskiem (lub CTRL+klik) i tworzymy nowy alias. Teraz przenosimy nowy plik iTunes alias do folderu /Biblioteka/PDF Services/ (Uwaga, nie do /nazwa_użytkownika/Biblioteka/ !).

Teraz pozostaje nam zmienić nazwę przeniesionego pliku na coś bardziej czytelnego. Sam zdecydowałem się na Send PDF to iTunes zamiast iTunes alias.

Jak otworzymy PDFa w aplikacji Podgląd / Preview to w oknie drukowania / PDF pojawi się nowa opcja zgodna z poniższym obrazkiem. Spowoduje to otwarcie i dodanie otwartego PDFa od razu do biblioteki iTunes.

Smacznego!

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.