Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Wyniki Geekbench dla MacBook Pro early 2010

· Wojtek Pietrusiewicz · 3 komentarze

Pojawiły się najnowsze benchamarki porównujące nowe MacBooki Pro do swoich starszych braci. Mówią same za siebie i komentarz jest zbędny. Zwróćcie uwagę na MBP C2D 3.06GHz vs. MBP i5 2.4GHz.

Źródło: MacNN

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

  • Pomiędzy C2D a i5/i7 jest przepaść i to spora. Czy te testy były wykonywane z natywną częstotliwością czy po Turbo Boost? Zdaję sobie sprawę, że zależy to od obciążenia procka, ale nie miałem okazji bawić się programami testującymi wydajność CPU na Makach i nie wiem do końca jak tam to wygląda, czy ta aplikacja, której wykres widzimy obciąża procka i wtedy zapisuje wynik czy po prostu wyrzuca suchy rezultat w idle? Core i5 2.4GHz, gdy brakuje mu mocy z tego co czytałem dzięki Turbo Boost potrafi się „rozkręcić” aż do 2.93GHz (jeśli się mylę to proszę poprawcie).

  • mantis30

    Z tego co widzę, to testy przeprowadzone są dla 32-bit… Moje iMadło ma prawie 4200 pkt. w 64 bitach :)
    http://browse.geekbench.ca/geekbench2/view/233208
    Pewnie lider wyżej prezentowanego zestawienia osiąga w 64 bitach około 6000.

  • @SebaSonido: ZTCW to Geekbench nie wykorzystuje rdzeni więc raczej TurboBoost wkroczył do akcji (super słowo – przypomina mi się Knight Rider (Nieustraszony)). Jest tak jak mówisz. ZTCP to np. mój i7 2.8GHz rozkręca się do 3.46 czy jakoś tak.