Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Palm kupiony przez HP, webOS przeżyje

· Wojtek Pietrusiewicz · 0 comments

Palm został dzisiaj kupiony przez HP za kwotę $1.2 mld. Uważam to za dobrą wiadomość — dzięki temu nie zniknie z rynku ciekawy system operacyjny, który niestety wskutek wielu błędów nie zdobył spodziewanej popularności.

HP od wielu lat zajmuje się produkcją wszelkiego rodzajów PDA, również z modułami GSM pod szyldem iPAQ. Dotychczas musieli polegać na licencjonowaniu Windows … już nie muszą.

Od kilku miesięcy HP pokazuje swój slate — tablet oparty na Windows 7, z 8.9″ ekranem, procesorem 1.6GHz Intel Atom, webcamami oraz baterią wytrzymującą 5 godzin pracy. Plotki sugerują również cenę — ma oscylować w rejonie $550. Konkurent iPada?

HP: „We’re doubling down on webOS.”

Być może nowy zakup zmieni całkowicie politykę HP jeśli chodzi o mobilne systemy operacyjne. Brian Humphrey1 powiedział w wywiadzie, że HP „[is] doubling down on webOS.2 Dodał jeszcze, że „[webOS teraz] jest ich bardzo cenionym atutem” oraz że planują „skalować go na wiele urządzeń„.

Możemy tylko przypuszczać jakie na chwilę obecną są przyszłe plany HP z Palm, gdyż odmawiają w tej sprawie komentarza. Jednak HP potwierdził, że już przetestowali webOS pod kątem skalowalności. Pierwsza myśl to oczywiście tablet oraz ewentualnie mały netbook. Pytaniem teraz pozostanie czy HP nadal będzie oferował urządzenia z Windows czy zaniecha tworzeniu samemu sobie konkurencji i będzie mocno promował swój najnowszy nabytek?

Powiem jedno — tablet z webOS na pokładzie może być naprawdę łakomym kąskiem!

  1. Senior VP of Strategy and Corporate Development.
  2. Double down — termin znany z Blackjacka (Oczko). Chodzi o podwojenie swojej stawki.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.