Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Obsługa Dock [screencast]

· Wojtek Pietrusiewicz · 5 komentarzy

Postanowiłem poprawić ostatniego screencast nt. Dock, który pozbawiony był głosu. Zapraszam na dzisiejszego pokazującego jak dodawać i kasować ikony z Dock oraz jak obsługiwać Stacks. Dodam jeszcze, na co zwrócił uwagę Thn w komentarzach, że podskakująca ikona oznacza, że dany program czeka na interakcję użytkownika — w przypadku Mail.app oznacza to (wraz z numerkiem), że przyszedł jeden lub więcej nowych maili.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

  • Thn

    Zapomniales o jednej dosyc waznej rzeczy, ktora widac w screencascie. Co znacza podskakujace ikony? (tzn. plynne skakanie=uruchamianie aplikacji, ‚podskoki’ co ok sekunde=komunikat w aplikacji).

  • Masz całkowitą rację. :-)

  • O! A ja bym widział takie screencsty w iTunes :) Mac Szkoła (z maclife.pl) coś przestała nadawać w iTunes jedynie mają filmiki online. A bardzo brakuje mi polskich screencastów, podcastów na tematy jabłkowe i ogólnojabłkowe.

  • @fascik: Jest to pomysł, ale nie mam pojęcia jak rozwiązać fakt, że filmy uploaduje na YouTube. Niestety obawiam się, że zabraknie mi przepustowości na serwerze jak nagle kilkaset osób będzie pobierało pliki ważące kilkaset MB.

  • Moridin – no fakt… trzeba mieć niezły limit danych na serwerze :-(