Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Dodawanie i odejmowanie w Docku

· Wojtek Pietrusiewicz · 2 komentarze

Dzisiaj postanowiłem znowu w formie screencastu pokazać jak możemy dodawać oraz usuwać programy czy Stacks z Docku. Tym razem zdecydowałem się na formę bez lektora, czyli mnie, ze względu na moją delikatną barwę głosu … napisy go zastąpiły i wierzę, że będą czytelne – szczególnie w HD (720p). Wam pozostawiam miejsce w komentarzach do wybrania preferowanej formy na następny screencast.

O Docku już kilka razy pisałem w przeciągu ostatniego roku, ale jako że pytanie padło parę razy na blipie w międzyczasie to zdecydowałem się pokazać najprostsze metody opisane powyżej:

Przepis na dodanie programu do Docku w skrócie:

Metoda 1 – przenieść ikonkę aplikacji np. z Findera i upuścić na Docku, gdy pozostałe ikonki rozszerzą się i zrobią nam miejsce (na lewo od przerywanej linii).

Metoda 2 – klikamy ikonę uruchomionej wcześniej aplikacji w Docku prawym przyciskiem (lub Ctrl + lewy klik) i wybieramy „Pozostaw w Docku” czy podobnie.

Przepis na Stacks:

Tak samo jak w powyższej metodzie nr 1, przenosimy folder z Findera na Dock, ale na prawo od przerywanej linii – jak ikonki się rozsuną wystarczy puścić przycisk.

Miłego porządkowania!

PS. Dwukrotne kliknięcie na powyższe okno YouTube spowoduje otwarcie filmu w nowej zakładce na stronie YouTube.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.