Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Bejeweled 2

· Wojtek Pietrusiewicz · 2 komentarze

Bejeweled 2 logoJako, że wszystkie moje starszy pozycje mi się znudziły postanowiłem znaleźć kolejnego miodnego zapychacza czasu na iPhone – coś oferującego krótkie chwile przyjemności kiedy na kogoś/coś czekam czy w podobnych chwilach. Nie zawsze mam ochotę na czytanie kolejnych wiadomości …

W tą kultową pozycję grałem jeszcze za czasów Windows na MSN.com – była dostępna jako darmowa gra. Dzisiaj można w nią na pewno pograć na Facebook – zdarza mi się w wolnych chwilach, ale znacznie wygodniejsza jest wersja iPhone’owa.

Bejeweled 2 01Bejeweled 2 02

Są cztery tryby gry: Classic, Action, Endless i najciekawszy – Blitz. Sama rozgrywka polega na zamienianiu miejscami kamieni, aby połączyć  przynajmniej trzy tego samego typu w rzędzie. Za cztery/pięć w linii albo pięć w kształcie krzyża otrzymujemy bonusy w postaci wybuchów, wyładowań elektrycznych i tym podobnych. Generują one naturalnie więcej punktów, podobnie jak wiele wiele innych elementów w grze. Po cichu podpowiem, że najważniejsze są mnożniki punktów – te wyjątkowe kamienie poznacie po numerkach na nich: 2, 3, 4, itd.

  • Tryb Classic polega na graniu tak długo, aż zabraknie nam możliwej do zaliczenia kombinacji trzech lub więcej kamieni.
  • Action jest grą na czas – im wyższy osiągamy poziom, tym więcej potrzebujemy punktow, aby nie przegrać. W tym celu musimy też szybciej je zbierać.
  • Endless to gra w nieskończoność – nuda!
  • Blitz jest wg. mnie najciekawszym trybem. Na jedną grę mamy dokładnie 60 sekund – w tym krótkim czasie musimy zdobyć jak najwięcej punktów. Na koniec rundy dostajemy jeden punkt w wybranej kategorii za każde 25 tysięcy punktów uzbieranych w grze. Wyniki są dodatkowo powiązane z naszym kontem na Facebooku i niezależnie czy gramy na iPhone czy na stronie FB to są one podliczane jako jedno i to samo. Podczas biciu rekordów mamy również opcję wklejenia tej informacji na naszą ścianę.

Polecam gorąco!!!

Ocena: 5/5

Link do AppStore: Bejeweled 2

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

  • nuuudy na razie nie ma nic lepszego niz Doom :) … do czasu aż wejdzie Quake ;)

  • Nie kuś mnie!!