Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

iPhone 6S nagrywa lepsze wideo niż Nikon D750 →

· Wojtek Pietrusiewicz · 9 komentarzy

Fstoppers:

In this video we compare the 4k footage from the iPhone down-sampled to 1080p to the 1080p footage from the Nikon D750. Spoiler: The iPhone wins.

Zrobili też porównanie z Sony A7R II.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • W tytule powinno być dodane „…niż Nikon 750 w 1080p”. Przecież Nikon nie ma 4K, to jak miałby robić porównywalne lub lepsze niż iPhone 6S?
  W takim zestawieniu iPhone jest lepszy w nagrywaniu jak każdy inny smartfon z nagrywaniem 4K. Odkrycie równie sensacyjne jak to, że 2+2=4.

 • Materiał 4K z iPhone’a jest przeskalowany do 1080p.

 • No tak, wiem. To przecież oczywiste, że materiał nagrany w 8K i przeskalowany do 4K będzie miał lepszą jakość niż materiał nagrany natywnie w 4K.

  Tak samo to działa w 1080p. Zawsze obraz nagrywany w czterokrotnie większej rozdzielczości będzie miał dużo większą jakość szczegółów po przeskalowaniu w dół niż taki sam obrazek nagrywany w natywnej rozdzielczości.
  Lee Moris takie same odkrycie mógł zrobić już dużo wcześniej jak Samsung wypuścił swoje flagowce z nagrywaniem 4K, ale on jest fanem iPhone’a i musiał z tym poczekać.
  To co zaprezentował to tylko pokazanie, że smartfony w 4K po przeskalowaniu mają lepszy obrazek w 1080p niż lustrzanki nagrywające w 1080p, ale zostało to przedstawione jakby ta wyższość dotyczyła tylko iPhone’a.
  Widać zresztą, że tak to podłapały wszystkie różne blogi, wystarczy w wyszukiwarce wpisać „d750 4k” i już mamy artykuły pokazujące, że iPhone kręci lepsze filmy.
  Manipulacja faktami gorsza niż w TVN ;-)

 • Zapominasz o paru istotnych faktach, jak chociażby rozmiarze matrycy oraz obiektywach i różnicach pomiędzy FF, a iPhonem. A skoro chcesz porównianie bez skalowania to zobacz sobie tego Sony.

 • Rozmiar matryc nie ma niewiele do tego jeżeli mowa o obrazku zaledwie 2Mpx, oczywiście zupełnie inna będzie głębia obrazu, bo są zupełnie inne ogniskowe. Obiektywów nie porównuję, wiadomo, że D750 ma dużo lepsze możliwości kreowania obrazu poprzez zmienianie ogniskowych.
  Chodzi mi o sam fakt tego porównania. Wszystkie flagowe smartfony z nagrywaniem 4K dają lepszy obrazek w 1080p niż lustrzanki, które tylko w 1080p potrafią rejestrować.
  Artykuł sugeruje jakoby iPhone 6S był jakiś wyjątkowy i tylko on miałby taką przewagę.
  Jako użytkownik D700 więc wiesz pod jakim kątem Nikon projektuje swoje lustrzanki.
  Równie dobrze parę lat temu można było napisać, że iPhone 3GS ma większe możliwości video filmy niż Nikon D700, który kosztował aż 2999$.

 • Nie używałem D750 to się nie wypowiem, ale porównywać sprzęt do zdjęć z telefonem?

  Ale używam D90, i on robi moim zdaniem lepsze zdjęcia niż iPhone 6. A największą przewagą są RAW-y.
  Długo jeszcze telefon z tym malutkim czymś nie dorówna porządnej matrycy. Nie mówiąc pewnie o pełnej klatce.

 • Zdjęcia to zupełnie inna para kaloszy.

 • Zgadzam się. Ale dlaczego w takim wypadku ktoś porównuje lustrzankę do urządzenia nagrywającego? ;-)

 • Akurat Sony wypada lepiej :)