Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

25 lat Photoshopa z Jimmy Kimmel i infografiką

· Wojtek Pietrusiewicz · 0 comments

Adobe właśnie obchodzi 25-lecie jednego ze swoich najpopularniejszych produktów na świecie – Photoshopa. Produktu, który w zasadzie stał się czasownikiem, a przy okazji jego nazwą nazywamy też zmodyfikowane cyfrowo zdjęcia. To aplikacja, która pozwala stworzyć praktycznie co tylko sobie zażyczymy, ale chyba przede wszystkim do wyszczuplania już i tak absurdalnie chudych kobiet.

Sam z Photoshopa korzystam od czasów, gdy piractwo nie było jeszcze piractwem – prawo w ogóle nie przewidywało karania za posiadanie nieautoryzowanych wersji oprogramowania. Nie pamiętam dokładnie kiedy pierwszy raz zacząłem z niego korzystać, ale było to jeszcze za czasów liceum (lub może nawet podstawówki, kiedy dzieci nie paliły papierosów w szkole ani nie biły nauczycieli). W moje życie na poważnie dopiero wkroczył jak zacząłem swoją przygodę z fotografią cyfrową i swoim Canonem 300D, a już zupełnie na serio od 2002 roku, kiedy otrzymał moduł Adobe Camera RAW. Od tamtej pory korzystam z niego niemal codziennie, a w połączeniu z Lightroomem nadal stanowią duet, dla którego nie ma na rynku konkurencji1. Aplikacja była na tyle potężna, że przez lata korzystałem z kupionej wersji2 i nie czułem nawet potrzeby upgrade’u. To oczywiście skończyło się wraz z przesiadką na Creative Cloud – nowatorskiego modelu subskrypcji wszystkich aplikacji Adobiego.

Z tej okazji Jimmy Kimmel postanowił pożartować sobie razem z widownią z Fashion Week, który właśnie trwa w Nowym Jorku – pełny skecz Jimmiego znajdziecie na stronach Adobe. Bardzo gorąco polecam! Tam też znajdziecie linka do PDF-a z infografiką przedstawiającą timeline Photoshopa – również polecam.

Czego by nie mówić o Adobe ani jego produktach to nie da się ukryć, że Photoshop zmienił świat. A to czy na lepszy czy gorsze to oceni dopiero historia. A tymczasem ja przełączam się do Photoshopa, aby przygotować grafikę do nagłówka tego wpisu.

Nie zapomnijcie obejrzeć Kimmela!

  1.  Dla mnie, jeśli nie jest to jasne.
  2. Nawet nie pamiętam której.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.