Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Calcbot dla Mac od twórców Tweetbota

· Wojtek Pietrusiewicz · 4 komentarze

Panowie z Tapbots dzisiaj wydali Calcbota dla OS X, od razu dostosowanego do Yosemite. Wiemy też, że Paul Haddad obecnie pracuje nad dostosowaniem wersji dla iOS do nowego designu, więc prawdopodobnie przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać na Tweetbota 3 dla iPada.

Calcbot-Mac-06-hero-2000px

Calcbot jest dosyć prosty i taki był zamiar. To program, który powinien być domyślnie dołączony do systemu – jest banalny w obsłudze i ma na tyle dużo przydatnych funkcji, że powinien się przydać każdemu. Wbudowano w niego możliwość konwertowania mamony1 pomiędzy krajami – przez moment przeraziłem się, że zabrakło „Polish Zloty”, ale znalazłem pod samym „Zloty”. Do tego oczywiście dochodzi mnóstwo innych jednostek, bitów, bajtów, herców i innych -ów.

Calcbot-Mac-01-hero-1000px

Program kosztuje €4.49, czyli jest dwa razy tańszy od przegenialnego PCalc [App Store link], którego opisywałem do ostatniego numeru iMagazine. Czy jest tego wart? Myślę, że tak – dbałość o detale Tapbots jest jak zwykle widoczna, chociażby w tym jak zachowuje się okno, gdy przestaje być aktywne. Pozostałych smaczków nie będę zdradzał – znajdźcie je sami. Na pewno na obecną chwilę nie wspiera Handoff / Continuity, ale zakładam, że jak tylko pojawi się Calcbot 2 dla iOS to dodadzą tę funkcję. Zakłada też, że nowa wersje aplikacji dla iOS będzie płatna, uprzedzając pytania.


Calcbot dla Mac – €4.49

Alternatywa

★ PCalc for iOS – €8.99 →
★ PCalc Lite for iOS – darmowy z IAP →

★ PCalc for Mac – €8.99 / $9.99 →


P.S. Tak, też uważam, że ikona wygląda tragicznie. Znacznie lepiej jest, gdy pojawia się w Docku, ale mimo wszystko…

  1. Kasa, szmal, hajs, sos, kapusta, cheddar, kabza, sałata, itp.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.