Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

(prawie) Codziennik 012 — Mac Pro i MacBook Air

· Wojtek Pietrusiewicz · 7 komentarzy

Dzisiaj opowiadam o jednej ciekawostce dotyczącej najnowszego MacBooka Air z Haswellem oraz opowiadam o moich obawach związanych z najnowszym potworem Apple – Mac Pro.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Filip Wesołowski

  Z tego co widziałem na renderach z apple.com to tam jest miejsce na jednego Xeona. I to by się pokrywało z tym, że w late 2013 ma wyjść nowa seria Xeon E5, w tym CPU 12-rdzeni.

 • zbynio4

  „łaj faj” tak bez zlosliwosci :)

 • Marucins

  Z danych Apple wynika że najmocniejsze Mac Pro mają mieć 12 rdzeni, no to nie ma bata, muszą użyć 2xCPU, bo nie ma i nie będzie IB-E w takiej konfiguracji aby miało 12 rdzeni w jednym krzemie…
  Już prędzej się spodziewam że Apple może jakiś układ zrobić z Intelem i pakować do MacPro w pełni odblokowane 8-mio rdzeniowce z serwerów, niż intel zrobi CPU 12 rdzeniowy…

  Obecny CPU ma max 10 jaj (czyli 20 wątków) i to jest nie E5 a E7.

 • Filip Wesołowski

  Jestem świadomy tego, że W TYM MOMENCIE nie ma na rynku CPU z 12-rdzeniami. Ale plotki o powstawaniu takiej właśnie wersji E5 pojawiały się jeszcze przed sneak peekiem Maca Pro.

  http://siliconangle.com/blog/2013/06/11/putting-data-to-work-cores-will-drive-more-performance-capabilities-ibmedge/

  „Moving on, Larson refused to talk about unreleased products, but engaged in a chat with Furrier regarding the rumor of a 12 core processor Mac Pro. Apparently the information was released by Apple, not by Intel, so, the big smile on Larson’s face was confirmation enough.”

 • Marucins

  Jak zmniejsza freq to i zrobią nawet 50. To nie problem, ale czy jedno jajo będzie warte swojej ceny (w przeliczeniu za całego Xeona)?

 • Filip Wesołowski

  Moja znajomość ograniczeń technologicznych w budowie pocesorów wielordzeniowych jest zdecydowanie zbyt mała, żebym był w stanie na ten temat merytorycznie dyskutować. Wcześniejsze posty opierałem jedynie na doniesieniach prasowo-blogowych i ujawnionej budowie płyty głównej nowego Maca Pro. Pozstaje mi w takiej sytuacji wycofać się z dalszej dyskusji :)

 • Marucins

  http://www.intel.com/pressroom/archive/releases/2010/20100531comp.htm

  Raz jeszcze zapytam, są już 50+ rdzeniowce od Intela ale co z tego, skoro wydajność jednego jądra jest bardzo mała.

  albo to :)
  http://twojepc.pl/news13159/80-rdzeniowy-procesor-Intela.html