Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Jak zadawać [Timowi Cookowi] właściwe pytania →

· Wojtek Pietrusiewicz · 1 Comment

Matthew Panzarino:

And this is exactly what I’d love anyone who gets a chance to ask Cook questions do. Ask questions about philosophy and culture at Apple, not ‘when are you going to make a TV?’ Unsurprisingly, some great questions were asked by the audience, who (mostly) seemed content to avoid gotcha inquiries. Nilay Patel at the Verge asked a great question of Cook about standards essential patents, a topic which reared its head yet again just yesterday for Apple. There was value there, but there could have been so much more.

Panzer ma kilka istotnych argumentów w swoim tekście, ale kompletnie nie mogę się zgodzić z tym, że dziennikarze dla formalności powinni pytać się o przyszłe produkty Apple. Wiemy, że nikt na to pytanie nie odpowie i tym samym jest to kompletna strata czasu. Sam, gdybym miał okazję, zapytałbym o to jak się czuje w swojej nowej roli oraz jak różni się ona, pod względem stresu, codziennych zadań, oraz jak całość wpłynęła na jego wieloletni harmonogram, w porównaniu z poprzednim stanowiskiem. Zresztą na usta ciśnie się mnóstwo innych, niezwiązanych bezpośrednio ze zdradzaniem tajemnic firmy.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

  • BGN

    „Ask questions about philosophy and culture at Apple” – przecież o to właśnie pytają prowadzący AllThingsD. Więc kompletnie się z tym nie zgodzę.

    W sesji Q&A wskazane są bardziej konkretne, bardziej ‚sharp’ questions. Właśnie dokładnie takie, jakie zadał Cook’owi Nilay z The Verge. Notabene zadał je idealnie i idealnym tonem – widać szlif i profeskę The Verge.

    Jeszcze co do D11 z Timem: bardzo spodobała mi się oszczędność słów obecnego CEO Jabłka ale jednocześnie bardzo inteligentne i nietrwające zbyt długo przemyślenia na praktycznie każde pytanie. Nie wspomnę nawet o tym, że mnie by krew zalała gdyby ta kobieta (wybacz ale zapomniałem jak ma na imię) przerywała mi co chwila. Niestety wypowiedzi Cook’a były przerywane w tej rozmowie bardzo często. On jednak spokojnie między tymi docinkami manewrował, często sprytnie je wykorzystując do skończenia swojej wypowiedzi szybciej.

    TL;DR: Cook jest coraz lepszy, Panzarino nie ma racji.