Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Nowe Fanpages na Facebooku i porada dla adminów

· Wojtek Pietrusiewicz · 2 komentarze

Od dwóch dni mam u siebie aktywne nowy design fanpage’ów — możliwość ich aktywacji dostaniecie (lub powinniście dostać) mailem. Po kliknięciu w odpowiedni link dostaniecie możliwość podglądu swojego fanpage w nowym stylu. W marcu zostaną aktywowane na stałe.

Dotychczas największą wadą dla właściciela fanpage’a był brak powiadomień o komentarzach, like’ach i tak dalej. Nie dochodziły maile, Facebook nie pokazywał powiadomień — trzeba było jechać na piechotę.

Rys. 1

Nowy tryb daje możliwość „zmiany naszej tożsamości” z Iksińskiego na nasz fanpage — powoduje to, że na górnym pasku FB mamy dostęp do powiadomień dotyczących strony oraz zamiast listy ludzi, którzy chcą się z nami „zaprzyjaźnić” dostajemy listę ostatnich like’ów.

Zgodnie z rys. 1, na prawym pasku wystarczy wcisnąć opcję Use Facebook as <nazwa naszego fanpage> i powyższa funkcjonalność zostanie aktywowana. Napis z rys. 1 zmieni się tymczasem na Use Facebook as <nasze imię> i jego kliknięcie powoduje powrót do tradycyjnej funkcjonalności. Mam nadzieję, że poradzicie sobie z polskimi odpowiednikami …

Powiadomienia o komentarzach na fanpage

Nie pamiętam w tej chwili czy cokolwiek wcześniej aktywowałem lub w jakikolwiek sposób zgłaszałem się do nowego designu fanpage’ów na Facebooku — zdaje mi się, że nie … jeśli się mylę to zostawcie komentarz.

Smacznego!

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

  • NiLok

    z tego, co wiem, nie było żadnych zapisów. od 10 marca wszystkie fanpage zmienią wygląd na ten nowy. nie ma wyboru.

  • Lekko denerwuje mnie nazwa „Korzystaj z Facebooka jako strona” oraz sam sposób zmian profili.. Sam wygląd jest ok, nie wiem czemu usunięto podgląd osób które mnie lubią, zastępując suchymi liczbami.. No i najważniejsze.. Należy pamiętać aby wylogowywać się z FB jako osoba, nie jako fanpage.. W innym przypadku przynajmniej ja miałem problem z kliknięciem „Lubię to!” gdziekolwiek.. I nic nie aktywowałem, dostałem tylko info że wygląd fanpagy się zmienił :)