Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Ukryte funkcje iPad SDK

· Wojtek Pietrusiewicz · 0 comments

iPhone OS 3.2 ma w sobie kilka zmian, które być może sugerują nową funkcjonalność, dotychczas nie ogłoszoną przez Apple donosi AppleInsider.

Widgety

Znaleziono dwa odniesienia do MobileAddressBook, który jest po prostu aplikacją Kontakty znaną z iPhone. Odnośnik ma tag stand-alone-contacts sugerujący, że istnieje wersja non-standalone Kontatków. Takie mini-aplikacje mogłyby występować w formie widgetów lub funkcjonować podobnie jak Intelliscreen — na zablokowanym ekranie.

URL dla aplikacji

Odkryto również możliwość zmiany aplikacji otwierającej wybrane linki. Dla przykładu — kliknięcie w link prowadzący do witryny Facebook spowoduje otwarcie Safari. Nowa implementacja pozwoliłaby skierować URL bezpośrednio do aplikacji Facebook. Może również powstanie coś na wzór wycinków stron WWW na Dashboard?

Co to wszystko oznacza?

Nie jest wykluczone, że to są to naciągane domysły nad kierunkiem rozwoju iPhone OS. Z drugiej strony, wspominałem już o moim zdaniu na temat prezentacji iPad — że keynote nie przestawił pełnego produktu ze względu na ograniczenia czasowe i tajemnicę wokół tematu. Nie wiem czy już produkcyjna wersja będzie miała nowe bajery, ale iPhone OS 4.0 spodziewany na przełomie czerwca i lipca zapewne pokaże coś nowego.

Tradycyjnie pozostaje nam czekać.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.