Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

iBetterCharge – monitoruj stan naładowania iPhone’a i iPada z OS X

· Wojtek Pietrusiewicz · 2 komentarze

Kilka dni temu pojawiła się ciekawa aplikacja dla OS X, która pojawia w pasku menu w formie menuletu. Wyświetla stan naładowania naszych iUrządzeń, w których mamy włączone w iTunesie synchronizację po Wi-Fi. Całość jest banalnie prosta i potencjalnie użyteczna, tym bardziej, że ostrzega nas o przekroczeniu pewnych poziomów naładowania.

iBetterCharge 01Menulet jest delikatny i zgodny stylem z OS X. Zawiera w sobie absolutnie minimalną ilość potrzebnych informacji oraz pól. Sam zrezygnowałbym jeszcze z Welcome Screen, bo w praktyce oglądamy go tylko raz, ale cóż – nie moja piaskownica.

Poza listą naszych urządzeń i wspomnianym Welcome Screen, znajdziemy tam jeszcze przycisk do wejścia do preferencji oraz do zamknięcia programu. Po wejściu do tych pierwszych ukazuje się nam następująca lista opcji oraz zakładek.

iBetterCharge 02

W pierwszej zakładce About Us mamy możliwość ustawienia włączania się iBetterCharge podczas uruchamiania się systemu. Możemy również wyłączyć automatyczne sprawdzanie aktualizacji. Jest też opcja ręcznego wywołania tej funkcji. Obie są domyślnie włączone.

iBetterCharge 03

W zakładce Notifications definiujemy przy jakim stanie naładowania ma nas program odpowiednio ostrzegać. Domyślne 20% wydaje mi się zbyt niskie – osobiście chciałbym ustawić suwak na 30 lub 40% – niestety nie ma takiej opcji. Poza możliwością wyłączenia wizualnego powiadomienia w Centrum Powiadomień jest też opcja wyłączenia dźwięku oraz animacji ikony. Opcja wyłączenia powiadomienia oraz dźwięku również dotyczy sytuacji, w której iUrządzenie naładowało się do pełna.

iBetterCharge 04

W ostatniej zakładce Ignore List mamy możliwość wyłączenia monitorowania dla wybranych urządzeń.

iTunes-Wi-Fi-sync

Aby iBetterCharge działał prawidłowo należy włączyć odpowiednią opcję w iTunes – robi się to na ekranie podsumowania danych o danym iUrządzeniu.

iBetterCharge Notification

Gdy poziom naładowania telefonu spadnie poniżej określonego w preferencjach poziomu na ekranie w Centrum Powiadomień OS X pojawi się powyższy komunikat, oczywiście z odpowiednią wartością.


iBetterCharge jest darmowy i można go pobrać tutaj.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.