Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Jawbone UP24 przyleciał do mnie Dreamlinerem – ja to jednak mam zajebistych czytelników! (7)

· Wojtek Pietrusiewicz · 17 komentarzy

Kilka dni temu dostałem na maila pytanie, które zrozumiałem tak jak zrozumiałby je przeciętny użytkownik poczty elektronicznej. Jeden z czytelników Makowego ABC pytał w nim czy nie chcę, żeby przywiózł mi Jawbone’a UP24 z Nowego Jorku, bo wraca niedługo, a akurat mają je w Apple Store’ach. Pomyślałem, że to świetna okazja, ale zwątpiłem trochę w Jawbone’a i cały czas zastanawiam się czy nie przeznaczyć pieniędzy z jego zwrotu na zegarek Garmina. Po chwili nadeszła odpowiedź…

Po kilkukrotnym przeczytaniu tego maila ukłułem się szpilką, aby potwierdzić moją obecność w Matrixie i odpisałem mu.

Okazało się, że czytelnik, który pragnie pozostać anonimowy, chce mi przywieźć tego UP24 w podziękowaniu za to, że moje artykuły mu pomogły ogarnąć OS X i iOS, a ja w zasadzie nie mam wyboru i mam mu tylko podać rozmiar. Po kilkukrotnym przeczytaniu tego maila ukłułem się szpilką, aby potwierdzić moją obecność w Matrixie i odpisałem mu. Dzisiaj Konstanty1 wrócił z NYC z obiecanym prezentem. Z jednej strony jest mi strasznie głupio, a z drugiej bardzo miło… Zanim mi polecą łzy przejdę do pierwszych wrażeń, bo klawiatura Apple’a nie jest wodoodporna.

Konstanty – jesteś wielki!

UP24

Jawbone UP24 OnyxWygląda zupełnie jak UP z jedną różnicą – guma jest wyprofilowana innym wzorem, chyba brzydszym niż w poprzedniku, ale jednocześnie bardziej mi się podobającym – stary wzór już mi spowszedniał. Model czarny… jest ładniejszy od pomarańczowego. Dlaczego nie wprowadzili czerwonego to chyba nigdy nie zrozumiem – był najładniejszy ze wszystkich.

Od technicznego punktu widzenia jego obsługa jest taka sama, z tą różnicą, że jack zmieniono z 3.5 mm na 2.5 mm i służy teraz tylko do ładowania UP24. Komunikacja odbywa się poprzez Bluetooth Smart i w teorii powinna łączyć się z urządzeniem tylko po uruchomieniu aplikacji. Jeśli zezwolimy aplikacji UP na Backrgound App Refresh to będzie ona na bieżąco pobierała dane z opaski i informowała nas powiadomieniami pushami ile mamy kroków do np. 10 tysięcy czy też motywowała w inny sposób. Tę opcję na razie mam wyłączoną, ale przetestuję ją celem jej sprawdzenia.


Macie jakieś pytania?

Minion-Banana

 1. Imię zmienione na potrzeby tego artykułu.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • chiefer

  Cieszę się razem z tobą, bo czekam na recenzję :)

 • Grzegorz Stępień

  He. He. Wybrałeś imię na tyle egzotyczne, by nie było kogo „podejrzewać” w tej sprawie. ;-)

 • BGN

  Czy opaska jest lżejsza?
  Czy są jakieś zmiany jeśli chodzi o śledzenie snu oraz o przełączanie trybów aktywności?

 • Nie wydaje się takowa. Jeśli tak, to różnica jest dla mnie niezauważalna. Nie – jest tak samo.

 • Artur Bednarski

  Kiedy dostępny w uk?

 • rafsko1

  Ciekawe czy bedzie działać do pierwszego rozładowania, jak poprzedni model.

 • Mój działał przez ponad pół roku.

 • rafsko1

  Moja (Onyx Black) kupiona na amazon uk, działała około trzech miesięcy. Wymienili mi bez problemów na nowa. Druga działała podobny okres czasu. Trzeciej juz nie chciałem. Dostałem zwrot pieniążków. Mojej dziewczyny (Mint) Upka kupiona w online apple store, podobnie po 3 miesiącach przestała reagować. Została wymieniona. Po wymianie znów ten sam problem. Do pierwszego rozładowania i koniec. Na trzecia juz wymianę sie nie zdecydowałem i poprosiłem o zwrot. Zwrot otrzymałem będąc ciagle w posiadaniu Upki. Zadzwoniłem wiec do apple i zapytałem gdzie ja mam odesłać. Ku mojemu zdziwieniu powiedziano mi, ze mogę ja zachować jeśli chce. Teraz zastanawiam sie nad FitBit Flex dla siebie i nie mam alternatywy dla dziewczyny.

 • GreaTskY

  Nike FuelBand dość dobre i sensowne rozwiązanie, miałem i polecam, żałuję trochę że sprzedałem na rzecz UP, która padła po 6 miesiącach użytkowania.

 • amcieq

  a ja mam pytanie dotyczące czyszczenia opaski, moja zielona brudzi się strasznie (od ubrania?????) na brzegach. Czym można to wyczyścić? Wygląda na to, że tylko czarna ma sens…. wygląda to tak nieładnie , że aż strach….. Dodam, że problem pojawił się z nadejściem chłodów (kurtki, rękawiczki itp)…..
  pozdrawiam

 • Możesz nawet delikatnym płynem z alkoholem, ale nie zanurzaj jej w takich płynach. Ja mydłem myłem podczas prysznica.

 • amcieq

  thx ;)

 • Veext

  Wiadomo coś na temat Fitbit Force?

 • Jak dobrze myślę to UP się często psuje, nie wiem jak UP24, ale co zrobisz jak będzie podobnie ? Też myślę o UP24, i właśnie mnie to powstrzymuje.

 • Wtedy zobaczymy…

 • Problem bedzie z wymianana nowe :(

 • Pingback: Lifelogging – przesiadka z Jawbone UP24 na Garmin Vivofit | Makowe ABC()