Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Jawbone UP24 przyleciał do mnie Dreamlinerem – ja to jednak mam zajebistych czytelników! (7)

· Wojtek Pietrusiewicz · 17 komentarzy

Kilka dni temu dostałem na maila pytanie, które zrozumiałem tak jak zrozumiałby je przeciętny użytkownik poczty elektronicznej. Jeden z czytelników Makowego ABC pytał w nim czy nie chcę, żeby przywiózł mi Jawbone’a UP24 z Nowego Jorku, bo wraca niedługo, a akurat mają je w Apple Store’ach. Pomyślałem, że to świetna okazja, ale zwątpiłem trochę w Jawbone’a i cały czas zastanawiam się czy nie przeznaczyć pieniędzy z jego zwrotu na zegarek Garmina. Po chwili nadeszła odpowiedź…

Po kilkukrotnym przeczytaniu tego maila ukłułem się szpilką, aby potwierdzić moją obecność w Matrixie i odpisałem mu.

Okazało się, że czytelnik, który pragnie pozostać anonimowy, chce mi przywieźć tego UP24 w podziękowaniu za to, że moje artykuły mu pomogły ogarnąć OS X i iOS, a ja w zasadzie nie mam wyboru i mam mu tylko podać rozmiar. Po kilkukrotnym przeczytaniu tego maila ukłułem się szpilką, aby potwierdzić moją obecność w Matrixie i odpisałem mu. Dzisiaj Konstanty1 wrócił z NYC z obiecanym prezentem. Z jednej strony jest mi strasznie głupio, a z drugiej bardzo miło… Zanim mi polecą łzy przejdę do pierwszych wrażeń, bo klawiatura Apple’a nie jest wodoodporna.

Konstanty – jesteś wielki!

UP24

Jawbone UP24 OnyxWygląda zupełnie jak UP z jedną różnicą – guma jest wyprofilowana innym wzorem, chyba brzydszym niż w poprzedniku, ale jednocześnie bardziej mi się podobającym – stary wzór już mi spowszedniał. Model czarny… jest ładniejszy od pomarańczowego. Dlaczego nie wprowadzili czerwonego to chyba nigdy nie zrozumiem – był najładniejszy ze wszystkich.

Od technicznego punktu widzenia jego obsługa jest taka sama, z tą różnicą, że jack zmieniono z 3.5 mm na 2.5 mm i służy teraz tylko do ładowania UP24. Komunikacja odbywa się poprzez Bluetooth Smart i w teorii powinna łączyć się z urządzeniem tylko po uruchomieniu aplikacji. Jeśli zezwolimy aplikacji UP na Backrgound App Refresh to będzie ona na bieżąco pobierała dane z opaski i informowała nas powiadomieniami pushami ile mamy kroków do np. 10 tysięcy czy też motywowała w inny sposób. Tę opcję na razie mam wyłączoną, ale przetestuję ją celem jej sprawdzenia.


Macie jakieś pytania?

Minion-Banana

  1. Imię zmienione na potrzeby tego artykułu.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.