Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Jak wyłączyć App Nap w OS X Mavericks dla wybranej aplikacji

· Wojtek Pietrusiewicz · 2 komentarze

App Nap to nowa funkcja Mavericks, która usypia aplikacje działające w tle celem oszczędzenia energii. Ogólnie nie jest specjalnie problematyczna, ale są sytuacje, w której może sprawiać problemy. Najlepszym przykładem tego jest Final Cut Pro X.

App Nap preventOtóż aplikacja korzystająca z App Nap zostaje spowolniona do tego stopnia, że zużywa minimalną ilość energii i czasu procesora. Dotyczy to wszystkich niewidocznych na ekranie okien oraz zakładek w Safari. Mavericks nie korzysta jednak z App Nap dla takich programów jak chociażby iTunes, który odtwarza muzykę – nie miałoby to specjalnie sensu. Dotyczy to wszelkich innych czynności, które oprogramowanie może wykonywać w tle – pobieranie plików i tym podobnych. Czasami jednak są nieprzewidziane działania App Nap i co dziwniejsze, dotyczy to między innymi Final Cut Pro X, w którym z tego powodu nie działa rendering w tle.


Przepis

  1. Otwieramy Findera.
  2. Przechodzimy do folderu /Programy (/Applications).
  3. Wciskamy na klawiaturze ⌘+i lub wciskamy prawy przycisk myszy na wybranej przez nas aplikacji – w tym drugim przypadku należy z listy jeszcze wybrać opcję Informacje / Get Info.
  4. Zgodnie z rysunkiem, zaznaczamy opcję Powstrzymaj App Nap / Prevent App Nap.

To wszystko. Możemy teraz zamknąć to okno i cieszyć się renderingiem w tle w Final Cut Pro X.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.