Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Fonts dla OS X – proste przeglądanie fontów

· Wojtek Pietrusiewicz · 1 Comment

OS X to piękny i intuicyjny system operacyjny, ale wbudowany Font Boot woła momentami o pomstę do nieba. Jeśli ktoś ma dużo fontów i chce w miarę sprawnie się pomiędzy nimi poruszać, a w szczególności podglądać co dokładnie kryje się pod którą nazwą, to skazany jest na męki i bóle…

Fonts app icon 256pxFonts od Bohemiam Coding to prosta aplikacja o dosyć wygórowanej cenie. Charakteryzuje ją jednak prostota, ładny design oraz przejrzystość. Umożliwia bardzo sprawne przeglądanie zainstalowanych fontów i dwa tryby ich wyświetlania – w postaci siatki lub rzędów – świetnie sprawują się zależnie od naszych potrzeb. Niestety nie obeszło się bez wad… Mam jedynie nadzieję, że brak większej ilości funkcji wynika z faktu, że to wersja 1.0 i liczę na to, że w przyszłości zostanie ona rozszerzona o kolejne.

Po pierwsze, gdy w jednym widoku odnajdę font, który mnie interesuje na liście (bez pomocy wyszukiwarki), to przy przełączaniu widoku powinien on nadal być podświetlonym fontem (oraz widocznym na liście). Tak niestety nie jest. Po drugie, chciałbym aby nazwy fontów były ciut większe – na 11″ Airze są momentami słabo widoczne. Po trzecie, w widoku wierszowym brakuje możliwości wprowadzenia własnego tekstu oraz zmiany jego rozmiaru, aby móc wstępnie wyobrazić sobie jak on będzie wyglądał na stronie czy gdziekolwiek indziej.

Fonts app 01

Na deser zostaje moja ulubiona funkcja programu – w widoku siatki, przesuwając kursorem po kwadracie danego fontu, wyświetlane są jego kolejne wersje, jeśli takowe posiadamy.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.