Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Zmiana zachowania się OS X po podłączeniu karty pamięci

· Wojtek Pietrusiewicz · 0 comments

Przy pierwszym podłączeniu karty pamięci do Maka, OS X zapyta się o jak ma się zachowywać w takich sytuacjach. Część osób lubi automatyzację pewnych zachowań, ale w moim przypadku ma to tylko sens, jeśli za każdym razem chcę, aby system robił to samo. Niestety tak nie jest i zależnie od tego jaką kartę pamięci lub aparat podłączam, potrzebuję różnych wyników.

Z bliżej niewyjaśnionych dla mnie przyczyn, opcja zmiany domyślnego (lub własnego) ustawienia tego co ma się dziać po podłączeniu karty pamięci ukryto w aplikacji Image Capture / Pobieranie Obrazów. Serio, nie wiem dlaczego tej opcji nie ma w Preferencjach Systemowych, ale widocznie zapomniano o tym.

Image Capture default importJeśli nie odpowiada nam aktualne ustawienie, wystarczy udać się do Pobieranie Obrazów i w dolnym lewym rogu rozwinąć widoczne na powyższym screenie pole strzałką, a następnie wybrać odpowiednią opcję z rozwijanej listy. W moim przypadku sam chcę decydować czy ma otworzyć iPhoto, Lightrooma czy po prostu chcę kilka zdjęć przerzucić ręcznie na dysk.

Smacznego.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.