Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Samsung też będzie 64-bitowy →

· Wojtek Pietrusiewicz · 14 komentarzy

Kaylene Hong:

Samsung says that its next smartphones will also include a 64-bit processor. Samsung’s mobile business chief Shin Jong-kyun told The Korea Times: “Not in the shortest time. But yes, our next smartphones will have 64-bit processing functionality.”

Mogę się też założyć, że będą miały czytnik linii papilarnych.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • KrzysztofGud

  It has begun…

 • belike81

  A jak już będą mieli ten czytnik lini papilarnych, to oczywiście nie będą kopiowali Apple bo przed nimi czytniki mieli inni….

 • Jacek Sklepowicz

  jak Android stanie się 64 bitowy…

 • Grzegorz Stępień

  „Mogę się też założyć, że będą miały czytnik linii papilarnych”. <— Dokładnie to samo wczoraj powiedziałem znajomemu zaraz po informacji o procesorach 64-bit w kolejnych flagowcach tego producenta. Koreańczycy stali się bardzo przewidywalni. ;-)

  P.S. "Samsung" to po koreańsku ponoć "kopiuj-wklej". ;-)

 • Stanisław Olszak

  Złoty model też pewnie będą mieć. I plastikowy pewnie też… :P

 • Grzegorz Stępień
 • Filip Wesołowski
 • Strasznie płytki artykuł. Zupełnie nie porusza chociażby zaawansowanych technik kodowania i dekodowania audio i wideo, które przy odpowiedniej implementacji mogą sporo zyskać.

 • Filip Wesołowski

  To prawda, że pominięte zostało kilka wyspecjalizowanych technik, które faktycznie przynoszą korzyści wydajnościowe. Techniki te odnoszą się jednak do konretnych zadań (np. audio/video encoder/decoder), więc z tymi zaletami będziemy mieli do czynienia relatywnie rzadko. Więkoszość wad wykazanych w tym artykule ma z kolei charakter globalny.
  Nie da się określić na tym etapie czy wprowadzenie 64-bitów w tym momencie przyniesie więcej plusów czy minusów. Jak sam napisałeś w jednym z poprzednich artykułów, czas pokaże. Chciałem tylko zwrócić uwagę na to, że ta architektura niesie za sobą również zagrożenia ale ma fantastyczną efektywność w sferze marketingowej.

 • To prawda. Niemniej jednak przenosiny muszą się odbyć wcześniej czy później. Dobrze, że zaczęto je teraz. A teraz zwróć uwagę na potencjał na iPadzie dla firm jak Adobe, AutoCAD i inne, które mogą poważnie rozważyć oferowanie produktów naprawdę zaawansowanych.

 • MDW2

  I to oczywiście przypadek, że akurat teraz o tym wspomnieli. :)

  Ciekawe czy Androida też sobie przerobią tak żeby był 64-bitowy czy będą instalowali to co jest teraz i cała ta ich 64-bitowość będzie tylko po to żeby lepiej wyglądało w tablekach porównawczych z innymi (Apple zwłaszcza).

  Odpowiadając na ewentualne pytania:
  Tak, jestem uprzedzony do Samsunga i bardzo nie lubię ich koreańskiego podejścia do wszystkiego co robią. :) Pół świata może nie lubić Apple tak dla zasady więc ja mogę nie lubić Samsunga tak dla zasady. :)

 • Filip Wesołowski

  Z tym, że się wczesny transfer na 64 bity to dobra rzecz w pełni się zgadzam. Szybsze rozwiązanie potencjalnych problemów, przyzwyczajenie developerów do nowej architektury itp. Ogólnie rzecz biorąc to bardzo dobry ruch.

  „A teraz zwróć uwagę na potencjał na iPadzie dla firm jak Adobe, AutoCAD i inne, które mogą poważnie rozważyć oferowanie produktów naprawdę zaawansowanych.”

  O tym zupełnie nie pomyślałem, a może to mieć bardzo ciekawe i daleko idące konsekwencje. :)

 • Mowię Ci – będzie bardzo ciekawie na tym rynku. :)

 • belike81

  Ojjj widzę nie wyczułeś sarkazmu ;)

  Tablety też były przed iPadem, jednak to iPad spopularyzował tą kategorię. Podobnie sprawa może się mieć z czytnikami lini. Jeżeli zrobili to dobrze, jest szansa, że stanie się to popularna forma zabezpieczenia urządzenia. Znowu nie będą pierwsi którzy to wykorzystają, ale pierwsi którzy to wykorzystają dobrze. Podobnie jak wiele innych rozwiązań (myszka, interfejs graficzny, smartphone, tablet itp. itd.)