Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Overcast – kolejny app do odtwarzania podcastów →

· Wojtek Pietrusiewicz · 5 komentarzy

Marco Arment, były właściciel Instapaper i były właściciel The Magazine, rozpoczął prace nad Overcast – aplikacji do odtwarzania podcastów. To o tyle ciekawe, że rynek jest dosyć nasycony z takimi propozycjami jak chociażby Downcast [App Store link] czy Instacast [App Store link] – sam korzystam z tego drugiego. Overcast będzie zatem innym spojrzeniem na ten sam temat, dostosowany do preferencji samego Marco. Facet ma na tyle dużą siłę przebicia i jest znany z dobrej jakości, więc sam program powinien być dobry i popularny, ale już sam zapowiedział, że nie wie czy będzie miał aż takie możliwości jak chociaż Instacast, który jest dostępny również na Mac. Wersja iPadowa Overcast ma pojawić się później.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • MDW2

  Skoro już mowa o aplikacjach do podcastów to mam pytanie. Czy któraś z aplikacji do podcastów pozwala na wrzucenie serii plików mp3, które mam lokalnie na dysku (np. zrzucone audiobooki z płyt)? Do takiego normalnego słuchania zasubskrybowanych podcastów wystarcza mi Podcasts z iOS. No ale tam nie mogę sobie wrzucić swoich plików. No a słuchanie w aplikacji Muzyka jest bez sensu, bo miejsce do którego dosłuchałem nie jest zapamiętywane gdy czegoś innego zacznę słuchać.

 • W Downcast możesz zaimportować pliki z podanego URL, lub „wciągnąć” z biblioteki muzyki.

 • Może do Podcasts poprzez iTunes.

 • MDW2

  Są tacy co twierdzą, że wystarczy jako rodzaj muzyki w tagach mp3 wpisać „podcast” i można wciągnąć taki plik do Podcasts. Ale próbowałem kiedyś kilka razy i wcale tak nie jest. :(

 • MDW2

  A to fajnie. W takim razie zastanowię się nad kupnem. Dzięki za info.