Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Kolejne zdjęcia obudowy iPada 5 →

· Wojtek Pietrusiewicz · 5 komentarzy

Coque-iPad5

As we have already suggested in previous leaks about the future tablet and assuming of course that the hull visible in these photos was actually produced for the Apple account, the design of the iPad 5 will indeed be modeled on the iPad Mini.

In short, these new pictures do not tell us anything we did not already know but confirmed for the umpteenth time the rumors that keep us in suspense since the beginning of the year and at the same time that production of the iPad likely to 5 turns full speed.

Urocze tłumaczenie, zapewnione przez Google, mnie rozbawiło. Same zdjęcia zdają się jednak potwierdzać poprzednie plotki — iPad 5 będzie wyglądał jak iPad mini. Nadal jednak interesuje mnie jego faktyczna waga, bo jak już wielokrotnie pisałem, rozważam powrót do tego rozmiaru jeśli będzie wystarczająco lekki, aby trzymać go jedną ręką.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • koglow

  Waga dużo się nie zmieni. W środku w większości bateria jest.

 • Ma się właśnie zmienić … dużo.

 • koglow

  Czyli zastosują nowe ogniwa? hm…

 • Zobaczymy co z tego będzie. Sama obudwa powinna mniej ważyć. Zobacz na metalową Xperię Z tabletową. Nie miałem jej w ręce więc nie wiem jak jest sztywna, ale daje to szansę na jej obniżenie w iPadzie.

 • Xperia Z to 500g, iPad 9,7 waży 650g, a w obecnej obudowie jest i tak troszkę mniejszy od Xperii Z, pamiętajmy że nowy iPad 9,7″ nie będzie tylko cieńszy ale również troszkę mniejszy co myślę że może stworzyć warunki nawet na 450g co przy nowych gabarytach i grubości iPada mini daje nam coś całkiem nowego. iPad mini 2 i iPad 5, gdy trafią na rynek wyrównają swoje pozycje i będą jak MacBook Air 13″ i rMBP 15″. Duet idealny.
  iPad mini kanibalizuje teraz iPada 4, no może, ok, iPad 5 będzie kanibalizował za to iPada mini, ale iPada mini 2 na pewno nie. Apple wie co robi, wiem co robi, a przynajmniej mam takie przeczucie i nadzieję jak zawsze pozytywne ;)