Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Cytat ostatnich 13 lat —  Steve Ballmer

· Wojtek Pietrusiewicz · 4 komentarze

I am writing to let you know that I will retire as CEO of Microsoft within the next 12 months, after a successor is chosen.

Steve Ballmer, 2013

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

  • Cytat ostatnich 13 lat:
    „There’s no chance that the iPhone is going to get any significant market share. No chance. It’s a $500 subsidized item. They may make a lot of money. But if you actually take a look at the 1.3 billion phones that get sold, I’d prefer to have our software in 60% or 70% or 80% of them, than I would to have 2% or 3%, which is what Apple might get.” Steve Ballmer

  • c_mos

    Trzeba mu uczciwie przyznać, że dawno nikt nie położył tak dużej firmy jak on ;-) od początku sprawiał wrażenie lekkiego niedorozwoja na prochach ;-)

  • Położenie firmy to potrojenie jej dochodów?

  • c_mos

    Rozumiem, że podając wynik „x3”, w rachunkach uwzlędniono zmianę wartości pieniądza w czasie? Jak mawiał jednak klasyk – „Pieniądze to nie wszystko”. Tak – racja dochód udało mu się na pewno zwiększyć, ale… patrząc na ofertę tej firmy „dziś” naprawdę ciężko jest mi powiedzieć że te produkty są użyteczniejsze niż te, które były wypuszczone 10 i więcej lat temu. Microsoft to moloch, w którym kręcenie steru w dowolnym kierunku powoduje, że efekt widać po długich latach. I już lata temu np. Joel Spolsky twierdził, że statek ten obrał bardzo niedobry kurs… efekty widać dziś w produktach takich jak na przykład Win8, którego chyba jedyną zaletą jest to, że „zrównuje szanse” informatyków pracujących przy komputerach od dekad z ludźmi, którzy pierwszy raz widzą maszynę liczącą na oczy. Jedni i drudzy drapiąc się w głowę zastanawiają się jak coś w nim znaleźć. Wracając jednak to świata finansów, po wiadomości o odejściu, jak wiadomo, akcje M$ znacząco odbiły w górę, a to zdecydowanie „najlepiej” świadczy o wartości tego człowieka. A sam Ballmer… cóż IMHO Apple powinno mu zafundować tytuł pracownika dekady, ale nie firmy Microsoft, tylko Apple ;-)