Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Samsung Galaxy S4 Active — wodoodporny, ale nie masz gwarancji na zalanie wodą

· Wojtek Pietrusiewicz · 2 komentarze

Na VentureBeat dzisiaj pojawił się ciekawy artykuł w temacie, autorstwa Ricardo Biltona. Po pierwsze, Samsung dodał Aqua Mode co większość osób zapewne rozumie jako zachęta do robienia zdjęć pod wodą, ale jednocześnie w instrukcji szczegółowo tłumaczy co telefon może, a czego nie. Jako, że jest S4 Active spełnia normę IP67, to jest wodoodporny do około metra pod wodą na nie dłużej niż 30 minut, pod warunkiem, że zamkniemy wszystkie klapki, porty i inne otwory, przez które może dostać się woda. Brzmi racjonalnie i jest to coś czego się spodziewałem. Nie spodziewałem się natomiast tego, że jeśli zalejemy telefon, to nie będzie on objęty gwarancją.

This Limited Warranty does not cover: (a) defects or damage resulting from accident, misuse, abnormal use, abnormal conditions, improper storage, exposure to liquid, moisture, dampness, sand or dirt, neglect, or unusual physical, electrical or electromechanical stress;

Tak, to cytat z warunków gwarancji (link do PDF); wytłuszczenie moje.

Nie rozumiem tego kompletnie. Jak można coś sprzedawać i promować jako wodoodporne, ale jednocześnie nie udzielać na to żadnej gwarancji. Proszę — tutaj jest jedna z ich reklam. Traktuję to jako robienie klientów w balona. Umówmy się, że 99% klientów nie przeczyta warunków gwarancji, a tym bardziej nie będzie się spodziewało takiego zapisu wobec reklam firmy. Dotyczy to również kurzu i piasku tak na marginesie. Coś przed czy ma chronić IP67. Ricardo zresztą linkuje do strony AT&T, na której jest kilka niezadowolonych klientów, których wodoodporny telefon trafił szlag.

Czytajcie uważanie wszystko co podpisujecie i warunki gwarancyjne — nie dajcie się korporacjom robić w balona.

Zdjęcie: AndroidCentral

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.