Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Google wysłał zaproszenia na event, który odbędzie się 24/07/13 →

· Wojtek Pietrusiewicz · 9 komentarzy

Ken Yeung:

The invitation itself is unassuming and plain but it’s notable that the event is held at the same location where Google unveiled its Chromebook Pixel computer. And while it has not laid out the topic of conversation, having an event with Pichai could lead one to assume that it’s about the Android operating system, which he most recently took over following the departure of Andy Rubin.

Jak zapewne wiecie, Sundar przejął Androida od Andiego Rubina. Chyba bezpieczenie możemy założyć, że chodzi o Androida 4.3. Pytanie tylko, co działoby się w mediach, gdyby to Apple zaprosił na event, podczas którego zaprentowałby dwuletni iOS 5, uaktualniony o drobne rzeczy. Przypominam, że Android 4.x został zaprezentowany w grudnia 2011 roku. Pamiętam, że kupując Nexusa 4, liczyłem na to, że najpóźniej w czerwcu zobaczę na nim Androida 5.x. Fool me once, shame on me …

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • Co by się działo? Przypomnij sobie zeszły rok i prezentację iOS 6.

 • Oj chyba byłoby gorzej. „Apple jest skończone! Drobne uaktualnienie dla dwuletniego systemu!”

 • AdamP

  Założenie że wyższy numerem przy wersji softu = więcej innowacyjnych zmian jest kiepskie. To jakbym chciał udowodnić że Android szybciej się zmianie bo prawie każ wersja ma inną nazwę kodową. A iOS jest iOSem od 4 wydania.

 • Ale prawdziwe w przypadku Androida.

 • ffff

  Po prostu android osiągnął pewien poziom, gdzie cieżko jest już coś nowego wymyślić. iOS dopiero teraz kopiuje te rzeczy, WP jest jakieś 2 lata do tyłu.

  Mało zmian?
  Chodzi o to, że google odchodzi od aktualizacji systemu, w kierunku
  aktualizacji aplikacji. Tzn. niezależnie od tego jaki będziesz miał
  system, to pojawią się na nim najnowsze wersje usług – będzie to
  niezależne od producentów i operatorów – przede wszystkim szybsze – skończy się problem
  fragmentacji – to bardzo mądre rozwiązanie.

 • AdamP

  No tak, to sobie podyskutowaliśmy… :-)
  A ja, jako wieloletni użytkownik Andoida i iOSa, polemizowałbym. Ale to chyba nie miejsce i czas. W Wiki można znaleść dokładny opis zmian kolejnych wersji obu systemów i wyciągnąć wnioski.

 • Jacek Romanowski

  Idąc Twoim tokiem rozumowania:
  W czerwcu 2013 Apple zaprezentowało OS X 10.9, 12-sto letni OS uaktualniony o drobne rzeczy. Przypominam, że pierwsza komercyjna wersja 10.x wyszła w 2001 roku. Pamiętam, że kupując maka w 2002 liczyłem na to, że najpóźniej w 2003 zobaczę na nim OS X 11.x.

  :)

 • Jacek Sklepowicz

  Nie mylmy aktualizacji aplikacji z aktualizacją systemu (i API). To zasadniczo różne rzeczy. A że czasami pokazuje je się łącznie to inna sprawa.

 • efeffe

  Nie mylimy.