Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Dziura w Apple Developer Enterprise Program umożliwia instalowanie aplikacji spoza App Store na iPhone’ach i iPadach →

· Wojtek Pietrusiewicz · 2 komentarze

Nick Statt:

Thanks to an unexpected loophole in Apple’s developer restrictions, it’s currently possible for anyone to install a fully functioning Game Boy Advance emulator on the iPhone or iPad for free—without jailbreaking their device. Emulator developer Riley Testut created the app, called GBA4iOS, by basing it on another popular jailbreak emulator called gpSphone.

Everything an iPhone Nintendo fan needs is on Testut’s GitHub page. It’s possible to download the app straight to an iPhone via mobile Safari in three basic steps that don’t require the input of any personal information or validation of the phone’s UDID, an identifying number typically necessary to install test versions of apps that aren’t yet available in the App Store.

Nie będę tłumaczył jak to zrobić, bo dziura jest potencjalnie spora. Umożliwia instalowanie Githubowych projektów na kilka różnych sposobów, przy czym jedna jest tak banalnie prosta, że jestem w szoku, że Apple jeszcze nic z tym nie zrobiło. Podejrzewam, że wcześniej czy później poradzą sobie z problemem, prawdopodobnie dosyć brutalnie. U źródła znajdziecie wszystko co potrzebujecie jeśli bardzo Was to interesuje. Jako, że nie popieram tego typu eksperymentów, to pozwolę sobie nie pomagać w temacie, ale zdradzę, że w prosty sposób możecie ogarnąć wiele różnych emulatorów, np. DOSa, Gameboy, Gameboy Advance i innych. Jest też Ingress, którego przeportowano z Androida.

via @ravbaker

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.