Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Apple rzekomo boi się kanibalizacji sprzedaży iPadów przez iPada mini z Retiną →

· Wojtek Pietrusiewicz · 3 komentarze

Zach Epstein:

Digitimes’ unnamed industry sources say Apple is having an “internal debate on whether to use Retina display technology in its next-generation iPad mini because it is afraid the device may take away sales from the iPad” more than it already has, thus further crunching Apple’s sinking margins.

To nieznane źródło ma sens, z ekonomicznego punktu widzenia. Nie da się również ukryć, że marże Apple spadają. Niemniej jednak Apple dotychczas nie bał się kanibalizacji swoich produktów przez inne w swojej ofercie. Potwierdzali zresztą niejednokrotnie, że „wolą, aby sprzedaż była kanibalizowana przez ich własny produkt niż przez konkurencyjny.” Jeśli zmienią tę wieloletnią filozofię, to będzie dla mnie jeden z pierwszych dużych znaków, że Apple obiera inny kierunek pod rządami Tima Cooka.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

  • Z drugiej strony, ja np nie kupie żadnego iPad poza mini z Retina – na pewno jest wiecej takich ludzi, czyli zarobek dla nich zerowy. Czy nie lepiej kanibalizowac jeden produkt drugim swietnie sie sprzedającym? Duży tez na pewno dalej by miał nabywców przecież.

  • Całkiem możliwe, że wypuszczą najpierw dużego iPada w nowej budzie, z nowym procesorem A7, a po miesiącu iPada mini z Retiną z A6X.

  • ookris

    Jak tylko pokaże się mini z Retiną to pozbywam się swojego dużego iPada na rzecz mini