Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Wymiana baterii w Macbooku Pro 13″ early 2011 →

· Wojtek Pietrusiewicz · 7 komentarzy

Dominik Łada:

Najprostsze rozwiązanie to oczywiście wymiana baterii na nową. Ale gdzie ją kupić? W Polsce nikt jej nie miał od ręki. Poza tym trzeba ją teoretycznie wymieniać w serwisie, bo jest „niewymienialna”. Oczywiście to są bajki. Wymiana baterii jest jedną z najprostszych operacji jaką możemy przeprowadzić z naszym komputerem, ale wymaga niestety jego rozkręcenia. Wymiana baterii w serwisie to są, jakby nie patrzeć, dodatkowe koszty.

Wiele osób obawia się wymiany i rzeczywiście może być ona trudniejsza w najnowszych modelach, ale nie wymaga to dyplomu z fizyki kwantowej. Mnie tylko zaskoczył fakt, że spadek wydajności starej baterii raportowany jest na poziomie osiemdziesięciu–kilku procent, a rzeczywisty czas pracy blisko dwa razy krótszy.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • lookash

  Haha :D Idealnie się wstrzeliłeś z tematem, bo dzisiaj na fb miałem mała dyskusję na ten temat :D

 • Wymiana baterii w modelach, gdzie nie jest ona klejona i jest jednym „klockiem” jest banalnie prosta. Problemem są tylko udziwnione śrubki, które Apple stosuje (np. do jej umocowania), do których nie jest tak łatwo zdobyć odpowiednie śrubokręty.

  A koszty dorzucane przez serwis są astronomiczne. W wypadku mojego MBP 13″ z 2010 bateria kosztowała jakieś 280 zł, a serwis zażyczył sobie 850 zł za całość (baterię i wymianę) …

  Dlatego właśnie mam opór przed kupowaniem nowych MacBooków z bateriami, które zdecydowanie trudniej jest samemu wymienić.

 • Niestety już żaden nie będzie miał takiej opcji.

 • Nad czym ubolewam, bo bardzo lubię MacBooki oraz OS X i nie widzę dla nich sensownej alternatywy. Ale nie kupię sprzętu, gdzie nie mogę dorzucić sobie RAMu, wymienić dysku czy właśnie baterii.

 • To wkrótce nie będzie dla Ciebie żadnego komputera bo każdy producent tak będzie robił. Olej to i korzystaj póki możesz.

 • Przemyslaw Kucinski

  W ten sam sposób można wymienić baterię nawet w retinie. Te porozrzucane celle są przyklejone do jednej, wspólnej ramki. Różnica jest tylko i wyłącznie w ilości śrubek, które trzeba odkręcić. na iFixit można sobie zamówić odpowiednie wkrętaki ponieważ bateria zwykle przykręcona jest na jakieś dziwolągi.

  No i jeszcze jedna informacja. Oryginalne baterie można kupić m.in. na http://www.topprice.pl. Z fakturą VAT oraz gwarancją.

 • goscius

  właśnie szukam oryginału i chyba tam już nie mają.. macie jakieś typy gdzie dostać?