Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

iOS 7 jako obrona przed kopiowaniem →

· Wojtek Pietrusiewicz · 5 komentarzy

Marco Arment:

Copying iOS 7 is going to be a big problem for cheap hardware. iOS 7’s appearance and dynamics require a powerful GPU and advanced, finely tuned, fully hardware-accelerated graphics and animation APIs. This will hurt web imitators most, but it’s also going to be problematic for Android: while high-end Android phones have mostly caught up in GPU performance, and recent Android versions have improved UI acceleration, most Android devices sold are neither high-end nor up-to-date. The gap is much wider in tablets, and even “high-end” tablets usually have insufficient GPU power to drive their high-DPI screens.

Apple’s even attacking Android’s screen technologies by making heavy use of 1-pixel-wide lines on Retina screens. Most Android phones have high-DPI screens, too, but their feature-checklist battles have actually driven many of them to have too-dense resolutions for 1-pixel lines to be useful. And many Android phones, notably including almost all Samsung Galaxy models, cheat on resolution by using PenTile screens, which poorly render text and thin lines.

Ciekawe spojrzenie na nowy wygląd iOSa. Marco słusznie zauważa kilka istotnych problemów, ale umówmy się, że kopiowanie nie będzie problemem — po prostu pominą elementy wymagające ambitniejszego hardware’u. Dynamicznie generowany blur zostanie zastąpiony teksturą, efekty paralaksy zostanie usunięty, a linia o grubości 1 px będzie poszarpana. Niech tylko coś zrobią z tym cholernymi ikonami z gradientami wyglądającymi jakby wymyślił je pijany ślepiec po naćpaniu się LSD.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.

 • TomTom

  A mi się te gradienty podobają, może są troche cukierkwate, ale są inne. Mi – jako zwykłemu użykownikowi iPhone, Ipada i Maca to się podoba i myślę że tym milionom które kupuje iPhone też się spodoba i nagle nie przestaną go kupować. Mam tylko nadzieję że na samych ikonkach i kliku ficzerach skopiowanych z innych telefonów sie nie skończy i iPhone 5S/6 zaprezentuje coś naprawdę wyjątkowgo co oprócz designu wyrózni go spośród konkurencji.

 • Tomasz R

  Niech poprawią ikony, foldery, responsywność i przyspieszą animacje to będzie super. Mam wrażenie, że dwie ostatnie dolegliwości zostały już lekko poprawione w nowej becie. Czcionka jest do dupy, ale na zmianę tego się na pewno nie zdecydują. Nowe Safari jest za to fenomenalne (pomijając ikonki do nawigacji), tak samo jak widok aplikacji muzyka po przekręceniu iPhone’a do pozycji poziomej. Szkoda tylko, że jest ona (aplikacja) biało-różowa.

 • magart_

  Hmm…. U mnie jest biało-czerwona ;)

 • Michal Mynarski

  Samsung już raz zrobił smartfon o designie, dzięki któremu miały się skończyć pozwy o kopiowanie.

  Dostrzegam pewną analogię.