Jeśli chcecie mnie wesprzeć to zapraszam do kupna mojego poradnika "Jakim jesteś Makiem?".

Fragmentacja Androida na przykładzie BBC iPlayer →

· Wojtek Pietrusiewicz · 6 komentarzy

Jonny Evans:

The BBC Trust today responded to a complaint the broadcaster favored iOS devices when it comes to adding features to its catch-up on demand iPlayer service for Android phones. This complaint was rejected because the Trust found „no evidence” to suggest iOS had been „unfairly favored.”

Instead of pro-Apple favouritism, the Trust found a series of quite logical reasons why Android lagged iOS when new features were added to iPlayer, mostly surrounding the „complexity and expense” of developing for Android.

BBC ponadto twierdzi, że kodowanie na Androida jest bardziej skomplikowane i droższe, a jeśli do tego dodać mniejszą ilość aktywnych użytkowników, to całość ma mniejszy sens niż tworzenie dla iOS. Prawda jest taka, że na rynku znajdziemy obecnie tysiące urządzeń z Androidem, każdy z innym procesorem, rozmiarem ekranu i jego rozdzielczością oraz o różnej wydajności. Nie da się fizycznie sprawdzić działania aplikacji na każdym z nich, a nawet weryfikacja jedynie garstki tych telefonów i tabletów wiąże się z ogromnymi dodatkowymi kosztami. Skoro ma to znaczenie dla takiego giganta jakim jest BBC, to tym bardziej musi być to uciążliwe dla małych developerów. Google ma długą drogę przed sobą, ale mam wrażenie, że jest im to obojętne.

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n lub na forum.